Home Wiadomości Wydłużanie listy banków oferujących atrakcyjne kredyty 2%. Kolejny bank przystąpił do programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”

Wydłużanie listy banków oferujących atrakcyjne kredyty 2%. Kolejny bank przystąpił do programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”

dodał Bankingo

Przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, Wiceminister Piotr Uściński, poinformował o kolejnym rozszerzeniu programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” Właśnie dołączył do niego Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, co oznacza, że oferta niskoprocentowych kredytów jest już dostępna w siedmiu bankach na terenie kraju.

Główny program kredytowy rządu cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Do tej pory możliwość zaciągnięcia niskoprocentowego kredytu oferowano w bankach takich jak Alior Bank, Pekao SA, PKO BP, SGB-Bank, Velobank oraz BPS. Wzrost liczby instytucji finansowych, które przystąpiły do tego programu, jest efektem rosnącej popularności „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”

Wiceminister Uściński wyjaśnił, że już po kilku dniach od startu programu, banki doświadczyły gwałtownego wzrostu liczby wniosków. Wskazał, że banki zgłaszają trudności z obsługą tak dużej liczby wniosków, które napływają w tak krótkim czasie.

„W pierwszych dwóch dniach zarejestrowanych w systemie przez bankowców było ponad 1 tys. wniosków” – przekazał wiceminister Uściński.

Rząd przewiduje, że rocznie zgłoszonych będzie średnio 30-40 tys. wniosków na takie kredyty. Co ważne, nie ma powodów do pośpiechu ze złożeniem wniosku, ponieważ na ten rok nie przewidziano żadnych limitów środków.

Jak banki mogą oferować „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”?

Aby bank mógł oferować „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, musi podpisać odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Na stronie BGK, w zakładce „Pierwsze Mieszkanie”, jest na bieżąco aktualizowana lista banków, które oferują ten produkt.

Jakie są warunki „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”?

Program Rządowy „Bezpieczny Kredyt 2 procent” oferuje atrakcyjne warunki finansowania zakupu pierwszego mieszkania:

  • Kredyt hipoteczny do 500 000 zł dla singla i 600 000 zł dla pary
  • Stałe oprocentowanie 2 procent plus marża banku przez 10 lat
  • Brak limitów cen za metr kwadratowy mieszkania lub domu

Zakończenie

Kolejny bank przystąpił do programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.”, co zdecydowanie zwiększa dostępność tego atrakcyjnego kredytu dla Polaków. Wydaje się, że to dopiero początek rosnącej listy banków, które chcą oferować te korzystne warunki finansowania nieruchomości.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie