Home Wiadomości „Bezpieczny Kredyt 2%” w pełnym rozkwicie: Pekao SA udziela pierwszych kredytów

„Bezpieczny Kredyt 2%” w pełnym rozkwicie: Pekao SA udziela pierwszych kredytów

dodał Bankingo

Bank Pekao SA jest już w pełnym procesie przyjmowania wniosków o kredyt mieszkaniowy w ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2%”. Wojciech Werochowski, wiceprezes Banku Pekao SA, podał informację o pomyślnym złożeniu ponad tysiąca wniosków. Dodatkowo, pierwsze umowy kredytowe zostały już podpisane.

„Bezpieczny Kredyt 2%” przyciąga klientów

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” wszedł w życie 1 lipca. Od tego czasu banki, które zawarły umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i wprowadziły ten produkt do swojej oferty, mogą udzielać kredytów z dopłatą państwa do rat. Na dzień 3 lipca, sześć banków podpisało taką umowę: Alior, Pekao, BPS, PKO BP, SGB-Bank, VeloBank. Pod koniec tygodnia dołączył siódmy: Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie.

Werochowski zapewnił, że „Bezpieczny Kredyt” z rządowymi dopłatami jest atrakcyjną propozycją dla osób, które marzą o posiadaniu własnego domu lub mieszkania. Werochowski podkreśla, że klienty są tego świadomi, co widać po dużej liczbie wniosków składanych w ich banku. „Naszym celem jest wsparcie klientów w realizacji ich planów i marzeń” – powiedział Werochowski.

Jak działa „Bezpieczny Kredyt 2%”?

„Bezpieczny Kredyt 2%” to kredyt hipoteczny na zakup pierwszego mieszkania z preferencyjnym, stałym oprocentowaniem 2 procent plus marża banku przez 10 lat. W ramach tego programu, państwo dopłaca różnicę między standardową ofertą kredytu a kredytem hipotecznym dostępnym w ramach Programu Bezpieczny Kredyt 2%.

„Bezpieczny Kredyt 2%” jest dostępny dla osób do 45. roku życia. Kredyt może być udzielony na pierwsze mieszkanie. W przypadku, gdy kredyt jest udzielany obojgu małżonkom lub osobom prowadzącym wspólne gospodarstwo domowe, warunek wieku musi spełniać przynajmniej jedna z nich.

Kwota kredytu nie może przekroczyć 500 tys. zł, a w przypadku rodziny z dzieckiem – 600 tys. zł. Wkład własny może maksymalnie wynieść 200 tys. zł. Jeżeli nie ma wkładu własnego lub jest on niepełny, można skorzystać z gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego. Dopłata do rat przysługuje przez 10 lat, a spłata kredytu odbywa się w formule stałych rat kapitałowych (malejących rat kapitałowo-odsetkowych). W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu wynosi dla kredytobiorcy 2 procent powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe.

„Bezpieczny Kredyt 2%” to program, który ma na celu zwiększenie dostępności mieszkań dla Polaków. Na razie jest to obiecujący początek, ale tylko czas pokaże, jakie będą długoterminowe efekty tego przedsięwzięcia.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie