Home Wiadomości Niezrozumiały upadek First Republic Bank: Czy to efekt domino w świecie banków?

Niezrozumiały upadek First Republic Bank: Czy to efekt domino w świecie banków?

dodał Bankingo

Były szef First Republic Bank, Michael Roffler, mówi, że upadek banku to efekt problemów innych regionalnych banków. Twierdzi, że nikt wcześniej nie sygnalizował, że mogą być jakiekolwiek problemy z działaniem banku, jego strategią czy finansami.

Strach na rynku bankowym: Czy to efekt domina?

Przez kilka tygodni klienci wycofali z banku ponad 100 miliardów dolarów. Była to reakcja na panikę, która rozprzestrzeniła się po innych bankach regionalnych – mówi Roffler. Jego słowa będą częścią przemówienia, które wygłosi przed Komisją Bankową Senatu w USA.

„Nie spodziewaliśmy się, że Silicon Valley Bank i Signature Bank mogą upaść, ani że ich upadek spowoduje masowe wycofanie depozytów z naszego banku” – mówi Roffler.

Roffler podkreśla, że zarówno strategia, jak i sytuacja finansowa First Republic Bank były regularnie kontrolowane przez Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji oraz Federalne Ubezpieczenie Depozytów.

Upadek First Republic Bank – koniec niepewności?

1 maja kalifornijskie władze zdecydowały o zamknięciu First Republic Bank. Jego majątek został sprzedany JPMorgan Chase & Co. To była największa taka operacja od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. Czy to oznacza, że sytuacja na rynku bankowym się uspokoi, czy też to tylko początek kolejnych problemów? Na to pytanie odpowiedź przyniesie tylko czas.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie