Home Wiadomości Gwałtowny zakup banku Credit Suisse przez UBS: Co naprawdę się wydarzyło?

Gwałtowny zakup banku Credit Suisse przez UBS: Co naprawdę się wydarzyło?

dodał Bankingo

Bank UBS, jeden z największych na świecie, niespodziewanie kupił swego rywala – bank Credit Suisse. Wydarzenie to miało miejsce podczas wielkiego kryzysu bankowego, który znacznie pogorszył finanse Credit Suisse. UBS miało bardzo mało czasu na sprawdzenie, czy ten zakup to dobry pomysł? tylko cztery dni.

Decyzja o zakupie i jej skutki

UBS przewiduje, że ta nagła decyzja o zakupie może kosztować go około 17 miliardów dolarów. Credit Suisse, bank, który został kupiony, miał trudny czas. Był zaangażowany w kilka upadłości firm, co przestraszyło klientów, którzy zaczęli wycofywać swoje pieniądze. To tylko przyspieszyło, gdy zaczęły upadać banki w USA, co spowodowało strach przed większym kryzysem bankowym.

Z powodu tego chaosu, bank centralny w Szwajcarii zdecydował się pomóc Credit Suisse. Następnego dnia, UBS i Credit Suisse podpisały umowę, która pozwoliła UBS sprawdzić, czy kupno Credit Suisse to dobry pomysł.

Kilka dni później, bank centralny w Szwajcarii ogłosił, że UBS kupi Credit Suisse za 3,4 miliarda dolarów. UBS zgodziło się również pokryć straty związane z zamknięciem części działalności Credit Suisse.

Planowanie Przed Zakupem i Co Dalszego

UBS zaczęło myśleć o kupnie Credit Suisse już kilka miesięcy wcześniej, kiedy zauważyło, że ten bank ma problemy. W grudniu, zarząd UBS zaczął analizować, co by się stało, gdyby kupili Credit Suisse.

W lutym, zarząd UBS stwierdził, że tak naprawdę nie chcą kupować Credit Suisse, ale zdecydowali, że powinni być gotowi na taką możliwość, gdyby sytuacja Credit Suisse stała się naprawdę zła. Ostatecznie, UBS przystąpiło do zakupu, kiedy kryzys bankowy się pogłębił i Credit Suisse potrzebowało pomocy.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie