Home Wiadomości Credit Suisse i UBS: Fuzja banków pełna wyzwań

Credit Suisse i UBS: Fuzja banków pełna wyzwań

dodał Bankingo

Szwajcarski bank Credit Suisse napotyka na pewne ograniczenia w swojej działalności. Muszą one obowiązywać do momentu, kiedy bank zostanie przejęty przez inną dużą grupę bankową – UBS.

Jakie są te ograniczenia?

Według oficjalnych dokumentów, Credit Suisse nie może udzielać nowych kredytów lub linii kredytowych na kwotę przekraczającą 100 milionów franków szwajcarskich (około 113 milionów dolarów) bez uprzedniej zgody UBS. Dotyczy to sytuacji, gdy pożyczkobiorca ma dobrą historię kredytową. W przypadku pożyczkobiorców z gorszą historią kredytową, limit to 50 milionów franków.

Credit Suisse ma też ograniczenia co do wydatków. Nie może na przykład zainwestować więcej niż 10 milionów franków na raz. Nie może też podpisywać umów na więcej niż 3 miliony franków rocznie.

Bank nie może też wprowadzać żadnych większych zmian w warunkach pracy swoich pracowników. Chodzi tu na przykład o zarobki czy emerytury.

UBS i Credit Suisse: jak przebiega fuzja?

UBS jest teraz w trakcie łączenia się z Credit Suisse. To następstwo przejęcia, które zorganizował rząd w marcu. UBS przygotowuje się na to, że może pojawić się wiele trudności związanych z tym procesem. Dlatego na wszelki wypadek bank odłożył 4 miliardy dolarów.

UBS szacuje, że z przejęcia Credit Suisse może wynikać tzw. „ujemna wartość firmy” na poziomie 34,8 miliarda dolarów. To oznacza, że według rynku, Credit Suisse jest mniej warty, niż wynosi wartość jego majątku. Może to być sygnał, że bank ma poważne problemy.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie