Home Wiadomości Niemcy podnoszą prognozę wzrostu eksportu na 2023 r. do 2%, ale wciąż pozostają w tyle za światowym wzrostem

Niemcy podnoszą prognozę wzrostu eksportu na 2023 r. do 2%, ale wciąż pozostają w tyle za światowym wzrostem

dodał Anna Wrona

Prezes Niemieckiej Federacji Przemysłu (BDI), Siegfried Russwurm, poinformował w sobotę w wywiadzie dla Rheinische Post, że prognoza wzrostu eksportu na 2023 rok została podniesiona do 2%, co oznacza podwojenie wartości prognozowanej w styczniu.

Russwurm wyraził jednak swoje niezadowolenie, mówiąc: „Sytuacja się poprawia, ale tylko powoli – nie możemy być z tego zadowoleni”. Pomimo poprawy prognoz, Niemcy wciąż odstają od światowej prognozy wzrostu eksportu, która wynosi 2,5% według danych BDI.

Wzrost eksportu w Niemczech wyraźnie spowolnił po odbiciu gospodarczym kraju po pandemii. Eksport wzrósł o 2,9% w 2022 roku i aż o 9,1% w 2021 roku.

Prezes BDI zwrócił uwagę na spadek konkurencyjności Niemiec w porównaniu z innymi krajami, gdzie ceny energii są niższe. Russwurm stwierdził: „Rzeczywistość pokazuje, że szczególnie firmy o dużym zużyciu energii coraz częściej przenoszą część swojej produkcji za granicę”.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie