Home Wiadomości Upadek dwóch banków regionalnych powoduje napływ depozytów do JPMorgan

Upadek dwóch banków regionalnych powoduje napływ depozytów do JPMorgan

dodał Bankingo

JPMorgan Chase & Co odnotował wzrost depozytów w pierwszym kwartale tego roku, w związku z niespodziewanym upadkiem dwóch regionalnych banków w USA w marcu. Zaniepokojeni klienci przenosili swoje środki do większych instytucji finansowych, co przyczyniło się do wzrostu depozytów w banku JPMorgan.

Pod koniec marca największy bank w USA zgromadził 50 miliardów dolarów depozytów, co pokazał jego raport zysków za pierwszy kwartał. W porównaniu z Citigroup Inc (C.N), gdzie depozyty pozostały na tym samym poziomie, oraz ze spadkiem w Wells Fargo & Co (WFC.N).

Jeremy Barnum, dyrektor finansowy JPMorgan, prognozuje umiarkowane wypływy depozytów w pozostałej części roku. Analitycy bacznie obserwują bilanse banków, aby ocenić, jak łatwo instytucje finansowe mogą finansować swoją działalność i czy mają wystarczającą poduszkę, aby sprostać ewentualnym wstrząsom finansowym.

W notatce z marca analitycy z Autonomous Research, kierowani przez Johna McDonalda, piszą: „Inwestorzy analizują różne aspekty baz depozytowych banków, aby ocenić profile finansowania, naciski na marżę odsetkową netto (NIM) i ogólną płynność”.

Po upadkach Silicon Valley Bank i Signature Bank w zeszłym miesiącu, które wstrząsnęły rynkami, inwestorzy uważnie przyglądali się depozytom. Interwencje regulatorów, gwarantujące depozyty klientów tych banków, wpłynęły na przepływy pieniędzy do trzech bankowych gigantów w marcu.

JPMorgan zanotował 2% wzrost depozytów do 2,38 biliona dolarów na koniec kwartału w porównaniu z końcem 2022 roku. Depozyty Citigroup nie uległy zmianie i wynosiły 1,33 biliona dolarów na koniec pierwszego kwartału, jednak CFO Mark Mason zauważył, że bank odnotował „znaczący napływ depozytów” związany z zamieszaniem na rynku. Tymczasem depozyty Wells Fargo spadły o 2% do 1,36 biliona dolarów, gdyż klienci przenosili swoje środki na konta i produkty o wyższych dochodach.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie