Home Wiadomości Europejskie banki na fali wzrostów dzięki mocnym wynikom amerykańskich graczy na rynku finansowym

Europejskie banki na fali wzrostów dzięki mocnym wynikom amerykańskich graczy na rynku finansowym

dodał Anna Wrona

Europejskie banki zanotowały w piątek silny wzrost, osiągając najwyższe wartości od miesiąca, dzięki wynikom amerykańskich banków, które przekroczyły oczekiwania analityków w pierwszym kwartale.

Indeks STOXX 600 europejskich banków wzrósł nawet o 3%, osiągając najwyższy poziom od połowy marca, po tym jak JPMorgan, Citigroup i Wells Fargo pobiły prognozy.

Banki wyraźnie prześcignęły szerszy rynek, a indeks STOXX 600 wzrósł o 0,6%, gdy ryzykowne aktywa zyskały na wartości w oczekiwaniu na zakończenie cyklu podnoszenia stóp procentowych przez amerykański Rezerwę Federalną.

W Niemczech akcje Commerzbanku i Deutsche Banku wzrosły odpowiednio o 5% i 4,2%. Z kolei akcje Societe Generale, UBS, Credit Suisse i BPER Banca zyskały między 2% a 4%.

W Londynie akcje Standard Chartered wzrosły o 4,3% osiągając najwyższy poziom od trzech tygodni, a akcje Barclays zyskały 3%, osiągając pięciotygodniowy szczyt. Natomiast akcje HSBC wzrosły o 3,1%, osiągając najwyższą wartość od miesiąca.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie