Home Finanse Które banki dają najlepsze lokaty na 6 miesięcy – Wrzesień 2022

Które banki dają najlepsze lokaty na 6 miesięcy – Wrzesień 2022

dodał Anna Wrona

W czasach wysokiej inflacji i niepewnej przyszłości warto pomyśleć o oszczędzaniu pieniędzy. Jedną z opcji do tego jest ulokowanie swoich pieniędzy na lokacie bankowej. Obecnie znalezienie dobrze oprocentowanej lokaty nie stanowi dużego problemu. Stawkę o wysokości co najmniej 6% oprocentowanie oferuje na rynku sektora bankowego aż 16 banków, z czego dwa z nich oferuję lokatę na poziomie 8% rocznie,  plasując się tym samym na pozycji lidera w rankingu najlepszych lokat bankowych.

Ranking lokat na okres 6 miesięcy

Zaprezentowane w artykule zestawienie obejmuje lokaty na długość pół roku, a poszczególne oferty lokat zostaną przedstawione od najwyżej do najniższej oprocentowanej lokaty. W dodatku w rankingu można znaleźć informacje na dodatkowych warunków oraz ograniczeń kwotowych, które wyraźnie się różnią, zależnie od banku.

Na samym początku zestawienia można znaleźć oferty od dwóch banków. Pierwszą z nich jest NOWYdepozyt 6M Gwarantowany, który oferuje Bank Nowy. Z tej opcji skorzystać mogą nowi klienci, którzy założą rachunek depozytowy, właśnie w tym banku. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na lokatę w Banku Nowym to 100 000 zł.

Druga w rankingu o takiej samej wartości oprocentowania jest oferta BFF Banking Group, której Lokata Facto umożliwia ulokowanie kwoty od 5000 do nawet 12 000 000 zł. Nad środkami wpłaconymi do tego banku czuwa włoski system gwarantowania depozytów.

Lokatę z oprocentowaniem 7,50% znaleźć można aż w 4 bankach.

Pierwszy z nich czyli Citi Handlowy oferuje w promocji dla kont Citigold. Lokata Powitalna, bo tak nazywa się ta oferta jest skierowana do osób, które założą rachunek, są nowymi klientami, zgadzają się z warunkami umowy i wpłacą saldo w wysokości co najmniej 450 000 zł. Sama kwota wpłacona na lokatę może wynosić od 20 000 zł do 400 000 zł. Na poziomie 7,50% znaleźć można też dwie oferty z których skorzystać można wpłacając nowe środki.

Taką możliwość daje Lokata na Nowe Środki w Getin Noble Banku oraz Lokata Lojalna w Inbanku. Co do drugiej lokaty warto wspomnieć o jeszcze jednym ważnym warunku, mianowicie w przypadku zerwania jakiejkolwiek części depozytu przed końcem umowy, następuje obniżenie oprocentowania lokaty do standardowej wartości oprocentowania.

Lokata w Getin Noble Banku pozwala wpłacić nawet do 180 000 zł, zaś Lokata Lojalna w Inbanku do 50 000 zł. Z lokaty w wysokości 7,50% skorzystać mogą również nowi klienci w Nest Banku. Muszą jednak oni spełnić kilka dodatkowych wymagań, m.in: comiesięczny wpływ wynagrodzenia o minimalnej wartości 2000 zł, wyrażenie zgód marketingowych oraz dokonywanie określonej ilości transakcji za pomocą danego rachunku bankowego.

Oprocentowanie na poziomie 7,00% znaleźć w PKO Banku Polskim oraz w Banku Pekao. Oferta drugiego z banków skierowana jest do osób wpłacających nowe środki na lokatę oraz wyrażających odpowiednie zgody marketingowe i wypełniając kwestionariusze dotyczące adekwatności, preferencji potrzeb i podejścia do inwestowania. Ta oferta posiada maksymalna limit wpłaty w wysokości 1 000 000 zł. Przeciwieństwem jest Lokata na Nowe Środki od PKO BP, która nie ma żadnego limitu wpłaty, jedynym wymogiem w przypadku tej lokaty jest aby środki wpłacone na lokatę były nowe.

Na czwartej pozycji znajduje się oferta od neoBanku, oferująca energoLOKATĘ 6M z oprocentowaniem 6,80% w skali roku. Warunkiem jest posiadanie statusu nowego klienta oraz założenie portfela depozytowego lub konta osobistego. Maksymalna kwota wpłacona na tą lokatę to 400 000 zł.

Ofertę 6,75% spotkać można na lokacie w dwóch bankach. Pierwszy z nich to BOŚ Bank oferujący EKOlokatę promocyjną z której skorzystać może każdy posiadacz konta, a kwota lokaty nie może być wyższa niż 500 000 zł. Drugi z banków to Santander Consumer Bank posiadający w swojej ofercie Lokatę Online Nowe Środki, gdzie wpłacić można do 400 000 zł, a jedynym wymogiem jest aby były to nowe środki.

Trzy banki do zaoferowania mają lokaty z oprocentowaniem 6,50% w skali roku. Są to Bank Millenium, gdzie wpłacić można dowolną kwotę wyższą niż 1000 zł, ING Bank Śląski z lokatą Terminową Plus gdzie maksymalnie można wpłacić 50 000 zł, a także Alior Bank gdzie kwota do wpłaty musi przekraczać 1000 zł, podobnie jak w Banku Millenium.

Warto podkreślenia są jeszcze oferty Credit Agricole oraz Toyota Bank. Oba z tych banków oferują oprocentowanie w wysokości 6,00% w skali. W przypadku Toyota Bank wystarczy być posiadaczem konta, a wpłacić można kwotę od 2000 zł do 40 000 zł. Zaś Credit Agricole oferuję wpłatę nawet do 200 000 zł, warunkiem jednak jest aby były to nowe środki wpłacone przez posiadaczy konta bankowego.

Jak widać większość banków wymaga aby były to nowe środki, często życzą też sobie aby wyrażać różne zgody marketingowe lub być posiadaczem konta bankowego, co w przypadku tego ostatniego warunku jest dosyć zrozumiałe. Warto jednak zapoznać się z zestawieniem najlepszych lokat i pomyśleć nad ulokowaniem swoich pieniędzy w jednym z banków, aby nie pochłonęła ich inflacja.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie