Home Wiadomości Kryzys regionalnych banków w USA trwa nadal

Kryzys regionalnych banków w USA trwa nadal

dodał Bankingo

Z powodu sytuacji na rynku finansowym w USA, wartość akcji regionalnych banków gwałtownie spada. Sytuacja ta jest spowodowana oświadczeniem Sekretarza Skarbu Stanów Zjednoczonych, Janet Yellen, o możliwości dalszych fuzji banków po serii bankructw.

Co spowodowało kryzys?

Janet Yellen spotkała się z szefami banków w czwartek, w nawiązaniu do niedawnej sytuacji bankructwa kilku dużych instytucji, takich jak Silicon Valley Bank, Signature Bank i First Republic Bank. Potwierdziła stabilność systemu bankowego kraju, ale zasugerowała, że dalsze fuzje mogą być konieczne.

Indeks banków regionalnych KBW (KRX) spadł o 2,2%, co spowodowało straty dla takich firm jak PacWest Bancorp i Western Alliance, które straciły odpowiednio 1,9% i 2,4% wartości swoich akcji. Również Comerica Inc, Zions Bancorp. i Valley National Bancorp odnotowały spadki.

Obecny kryzys regionalnych banków jest częściowo przypisywany agresywnej polityce stóp procentowych prowadzonej przez Rezerwę Federalną USA, co zmusiło niektóre instytucje do poszukiwania nowego kapitału w celu pokrycia spadku wartości aktywów powiązanych ze stopami procentowymi.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, stwierdził w piątek, że skutki ostatnich problemów w sektorze bankowym mogą złagodzić presję na cykl podnoszenia stóp procentowych przez bank centralny USA. Jednak mimo tych trudności, ekonomia USA nadal wykazuje oznaki siły, a inflacja nie jest tak szybko łagodzona, jak oczekiwano.

Czy regionalne banki w USA odzyskają równowagę?

Sytuacja tych instytucji jest ściśle powiązana z obecnymi negocjacjami dotyczącymi podniesienia limitu zadłużenia USA. Zmienność na rynku regionalnych banków jest bezpośrednio powiązana z dyskusją na ten temat. Przyszłość sektora bankowego zależy teraz od wyniku tych negocjacji i potencjalnych zmian w polityce stóp procentowych.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie