Home Wiadomości Kolejne zmiany w podatkach w Polsce: Rząd dąży do uproszczenia systemu podatkowego

Kolejne zmiany w podatkach w Polsce: Rząd dąży do uproszczenia systemu podatkowego

dodał Andrzej Kozlowski

Premier Mateusz Morawiecki i wiceszef Ministerstwa Finansów Artur Soboń zapowiadają dalsze reformy w polskim systemie podatkowym, z naciskiem na uproszczenia i łatwości dla obywateli. W rozmowie z „Gazetą Polską”, wiceszef Ministerstwa Finansów Artur Soboń zapowiedział dalsze zmiany w polskim systemie podatkowym po wprowadzeniu Polskiego Ładu, z naciskiem na uproszczenie przepisów i ułatwienie dla obywateli.

Premier Mateusz Morawiecki, podczas otwarcia Welconomy Forum w Toruniu, podkreślił potrzebę upraszczania systemu podatkowego. W związku z tym Soboń zapowiedział, że w kierunku prostszego systemu będą proponowane kolejne rozwiązania podatkowe.

Jednym z priorytetów na 2023 rok jest największa od lat nowelizacja ordynacji podatkowej, mająca na celu wprowadzenie ułatwień dla obywateli w zakresie podatków oraz wdrożenie strategii rozwoju rynku kapitałowego. Od 2023 roku wejdą również w życie przepisy dotyczące tzw. Slim VAT 2, czyli kolejnego pakietu uproszczeń w VAT, realizującego wiele postulatów zgłaszanych przez przedsiębiorców do Ministerstwa Finansów.

W rozmowie z „Gazetą Polską” Soboń został również zapytany o plany rządu dotyczące walki z inflacją. Wiceminister finansów odpowiedział, że inflacja osiągnęła szczyt w lutym i w kolejnych miesiącach będzie się obniżać. Jego zdaniem, spadek inflacji będzie wynikał z obserwowanych spadków cen surowców energetycznych i rolnych na rynkach światowych, przewidywanego osłabienia aktywności ekonomicznej w kraju i w otoczeniu zewnętrznym Polski, spadku dynamiki cen przemysłowych oraz efektów zacieśnienia polityki monetarnej.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie