Home Edukacja Czy banki są otwarte w soboty? Sprawdź, które placówki są dostępne

Czy banki są otwarte w soboty? Sprawdź, które placówki są dostępne

dodał Bankingo

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że sobota nie zawsze jest dniem pracy dla banków. W przeciwieństwie do salonów fryzjerskich, biur podróży czy supermarketów, większość instytucji finansowych nie obsługuje klientów w pierwszy dzień weekendu. Niemniej jednak, niektóre banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i są czynne również w sobotę. Sprawdź, które placówki bankowe oferują swoje usługi w soboty.

Przyczyny nieczynności banków w soboty

Głównym powodem, dla którego nie wszystkie banki są otwarte w soboty, jest opłacalność. Z uwagi na preferencje ludzi, którzy wolą robić zakupy czy wybrać się na weekendowe wycieczki, placówki bankowe nie są często odwiedzane w te dni. Dostępność usług mobilnych sprawia, że większość klientów korzysta z nich, zamiast osobiście odwiedzać bank, chyba że ubiegają się o kredyt.

Banki twierdzą, że klienci mają dostęp do usług bankowych, takich jak wypłata gotówki z bankomatów czy realizowanie przelewów za pośrednictwem terminali samoobsługowych lub internetu, nawet w weekendy. Dlatego otwieranie placówek w soboty ma sens tylko w centralnych miejscach, gdzie jest duży przepływ ludzi.

Sytuacje, gdy osobista wizyta w banku jest konieczna

Mimo że większość spraw można załatwić online, nadal zdarzają się sytuacje, w których potrzebna jest osobista wizyta w placówce bankowej. Przykłady takich sytuacji to:

  • wypłata dużej sumy z konta;
  • odblokowanie dostępu do konta;
  • zatrzymanie karty przez bankomat;
  • ubieganie się o wysoki kredyt;
  • dostarczenie dokumentów kredytowych;
  • aktywacja usługi „dyspozycji wkładem na wypadek śmierci”;
  • upoważnienie bliskiej osoby do konta;
  • zmiana danych osobistych.

Banki czynne w sobotę

Choć lista banków otwartych w soboty nie jest długa, warto wiedzieć, że takie oddziały istnieją. Przykłady banków czynnych w soboty to: Bank Millennium, Citi Handlowy, Eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP oraz Santander Consumer Bank. Oddziały te są zwykle otwarte tylko w większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie