Home Wiadomości Zaskakujący Wzrost Zysków Niemieckiego Banku powiązanego z mBank

Zaskakujący Wzrost Zysków Niemieckiego Banku powiązanego z mBank

dodał Bankingo

Niemiecki Commerzbank, znany wielu z nas z powodu swojego udziału w polskim mBanku, ogłosił niedawno, że jego zyski prawie podwoiły się w pierwszym kwartale tego roku. To zdecydowanie więcej, niż się spodziewano. Jednak nie wszystko jest tak różowe, jakby się mogło wydawać. Bank ostrzega, że zyski z wyższych stóp procentowych mogą już nie rosnąć, co przekłada się na spadek wartości jego akcji.

Jak Commerzbank Osiągnął Te Zyski?

Akcje Commerzbanku spadły o 7,3% na giełdzie, co jest najgorszym wynikiem spośród wszystkich firm z indeksu DAX. Co więcej, dyrektor finansowy banku powiedziała, że te duże zyski z odsetek, które teraz widzimy, prawdopodobnie już osiągnęły szczyt. Możliwe są również dodatkowe rezerwy na działania mBanku w Polsce.

Mimo to, zysk netto Commerzbanku wzrósł do 580 milionów euro z 298 milionów rok wcześniej. To znacznie więcej, niż analitycy przewidywali. Commerzbank jest optymistyczny co do przyszłości i podniósł swoje prognozy zysków na ten rok do 7 miliardów euro (czyli około 33 miliardów złotych). To jednak nadal mniej, niż oczekiwali niektórzy eksperci.

Co Przyniesie Przyszłość Commerzbankowi?

Commerzbank jest w trakcie wielkiej przemiany. Bank zwalnia tysiące pracowników i zamyka setki oddziałów, aby obniżyć koszty i zwiększyć zyski. Niektóre banki, tak jak Commerzbank, zgłosiły wzrost zysków za pierwszy kwartał, głównie dzięki wyższym stopom procentowym.

Mimo tych pozytywnych wiadomości, analitycy z JPMorgan twierdzą, że nowe prognozy Commerzbanku są poniżej oczekiwań rynku. Oznacza to, że mogą nie planować zbyt dużych zmian w swoich prognozach dla banku.

W ubiegłym roku Commerzbank zanotował zyski po raz drugi z rzędu, a bank ponownie znalazł się na prestiżowym indeksie DAX. Commerzbank jest częściowo własnością rządu niemieckiego, który pomógł mu podczas kryzysu finansowego ponad dekadę temu. Eksperci ostrzegają, że bank może być podatny na rosnącą inflację, wolniejszy wzrost gospodarczy i potencjalne problemy z kredytami.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie