Home Wiadomości CEO Deutsche Bank odrzuca unijne plany zmian w regulacjach bankowych

CEO Deutsche Bank odrzuca unijne plany zmian w regulacjach bankowych

dodał Bankingo

Christian Sewing, dyrektor generalny Deutsche Bank, w poniedziałek odrzucił plany Unii Europejskiej dotyczące aktualizacji przepisów dotyczących restrukturyzacji banków.

Podczas dorocznej konferencji prasowej niemieckiego lobby bankowego, Sewing stwierdził, że zmiana kierunku w kierunku uczynienia restrukturyzacji podstawowym instrumentem zarządzania kryzysowego banków „będzie kosztem naszego dobrze funkcjonującego krajowego systemu gwarancji depozytów”.

Planowane jeszcze w tym miesiącu propozycje Unii Europejskiej mają na celu przyspieszenie procesu radzenia sobie z bankrutującymi bankami, aby zapewnić, że nie będą one ratowane przez podatników, lecz „dokapitalizowane” przy użyciu własnych zasobów, co wynika z dokumentów UE ujawnionych przez agencję Reuters.

Propozycje UE pojawiają się w czasie zwiększonej wrażliwości w sektorze bankowym, w następstwie fuzji UBS z Credit Suisse oraz upadku kilku amerykańskich banków, w tym Silicon Valley Bank.

Sewing dodał, że branża finansowa jest bardziej solidna i odporna niż 15 lat temu, a Europa poczyniła znaczne postępy w regulacji bankowej. Jednakże ostrzegł przed zaostrzeniem przepisów.

 

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie