Home Wiadomości Z bezpiecznego kredytu 2% Polacy kupują mieszkania na rynku wtórnym

Z bezpiecznego kredytu 2% Polacy kupują mieszkania na rynku wtórnym

dodał Bankingo

W ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2%” w PKO Banku Polskim, ponad połowa wniosków o udzielenie kredytu dotyczy zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Przeanalizujemy dane i trendy związane z tym programem oraz zbadamy preferencje kredytobiorców dotyczące rodzaju nieruchomości. Program „Bezpieczny Kredyt 2%” został wprowadzony przez PKO Bank Polski i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W ciągu pierwszych 2,5 miesiąca działania programu, bank przyjął blisko 22 tysiące wniosków o kredyt. Liczba ta cały czas rośnie, a największy wzrost zainteresowania odnotowano w lipcu.

Preferencje kredytobiorców

Z analizy przeprowadzonej przez bank wynika, że kredytobiorcy częściej decydują się na zakup mieszkań niż domów. Wynika to z silnej preferencji młodych ludzi do zamieszkania w dużym mieście oraz traktowania domu jednorodzinnego jako nieruchomości na dalszy etap życia. Dodatkowo, łatwiej jest znaleźć mieszkanie, które mieści się w ramach dostępnego kredytu.

Okazuje się, że program „Bezpieczny Kredyt 2%” bardziej wzmocnił popyt na mieszkania na rynku pierwotnym niż inne kredyty mieszkaniowe. W przypadku programu BK2%, ponad połowa wniosków dotyczyła nieruchomości z rynku wtórnego. W porównaniu, tylko 37% wniosków o inne kredyty mieszkaniowe dotyczyło rynku pierwotnego.

Program BK2% wykreował duży popyt na mieszkania w budowie. Deweloperzy zaproponowali korzystniejsze oferty cenowe, co przyciągnęło wielu kredytobiorców. Udział lokali z rynku pierwotnego, które wymagają wykończenia, jest większy wśród wniosków o BK2% niż w przypadku standardowych kredytów mieszkaniowych.

Zainteresowanie programem w różnych regionach

PKO BP zwrócił uwagę na słabe zainteresowanie preferencyjnym kredytem w niektórych powiatach. Wynika to z mniejszej liczby potencjalnych beneficjentów programu w tych regionach. Na przykład, w powiecie pułaskim (lubelskie) było tylko 305 osób z grupy wiekowej 19-45 lat na 1000 osób. Podobna sytuacja ma miejsce w powiatach na obszarze Sudetów oraz w miejscowościach, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna.

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” w PKO Banku Polskim przyciągnął duże zainteresowanie klientów. Ponad połowa wniosków o kredyt dotyczy zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Kredytobiorcy częściej decydują się na zakup mieszkań niż domów, a program BK2% wzmocnił popyt na mieszkania na rynku pierwotnym. Deweloperzy oferują korzystniejsze warunki cenowe, co przyciąga klientów. Mimo to, w niektórych regionach zainteresowanie programem jest mniejsze ze względu na mniejszą liczbę potencjalnych beneficjentów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie