Home Wiadomości Wzrost wymogów dotyczących kapitału banków w USA – Regulatorzy bankowi przed Kongresem

Wzrost wymogów dotyczących kapitału banków w USA – Regulatorzy bankowi przed Kongresem

dodał Bankingo

W tym tygodniu nacisk na federalnych regulatorów bankowych zwiększa się, gdy przedstawiciele Kongresu zaczynają przesłuchania dotyczące planów zwiększenia wymogów dotyczących kapitału banków w USA. Michael Barr, główny stróż Wall Street w Federalnym Rezerwie, oraz inni regulatorzy bankowi będą bronić swoich planów wobec narastającej presji ze strony wielu członków Kongresu, którzy chcą ograniczyć ich działania.

Przesłuchania przed Kongresem

Przedstawiciele Federalnej Komisji Ubezpieczeń Depozytów (Federal Deposit Insurance Corporation, FDIC) – Martin Gruenberg oraz Mike Hsu, pełniący obowiązki kontrolera waluty, będą występować przed Komisją ds. Bankowości Senatu we wtorek o godzinie 10:00 czasu wschodniego (15:00 GMT). Następnego dnia, o godzinie 9:30 czasu wschodniego (14:30 GMT), pojawią się przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

To będą pierwsze wystąpienia tych urzędników na Kapitolu od czasu przedstawienia w lipcu „Basel III Endgame” – propozycji przepisów. Przesłuchania te dadzą wgląd w to, jakie stanowisko zajmie komitet kontrolowany przez demokratów w tej sprawie.

Propozycje zmian

Propozycje te mają na celu zmianę sposobu oceny ryzyka przez banki oraz zwiększenie wymogów dotyczących kapitału banków w celu zabezpieczenia ich przed potencjalnymi stratami. Regulatorzy twierdzą, że silniejsze podstawy finansowe sprawią, że system finansowy będzie bezpieczniejszy, co jest szczególnie istotne po trzech bankowych upadkach wcześniej w tym roku. Jednak banki krytykują te propozycje, twierdząc, że będą miały negatywny wpływ na kredytowanie i ogólną gospodarkę USA.

Stanowisko Michaela Barra

Według przygotowanego oświadczenia opublikowanego przez Komisję ds. Bankowości Senatu, Michael Barr zamierza powiedzieć przedstawicielom Kongresu: „Ani banki, ani nadzorcy nie mogą przewidzieć wszystkich pojawiających się ryzyk. Dlatego ważne jest również, aby nasze ramy regulacyjne ustanowiły silne podstawy dla odporności”.

Opór ze strony banków

Banki starają się zablokować wprowadzenie propozycji Basel III, lobbingując wśród członków Kongresu w celu wywarcia presji na regulatorów. W poniedziałek 39 republikańskich senatorów zaostrzyło presję, żądając od regulatorów odrzucenia propozycji z powodu szkód, jakie mogą wyrządzić gospodarce.

Ważne głosy

Wtorkowe przesłuchanie będzie szczególnie interesujące dla umiarkowanych demokratów, takich jak senatorzy Mark Warner z Wirginii i Jon Tester z Montany. Ich ton i postawa będą miały wpływ zarówno na reakcję branży, jak i odpowiedź Rezerwy Federalnej w zakresie ostatecznego opracowania przepisów – powiedział Isaac Boltansky, dyrektor ds. badań politycznych w firmie maklerskiej BTIG.

Kultura w FDIC

Martin Gruenberg może być również zapytany o raport Wall Street Journal, który informuje, że pracownicy FDIC opuścili instytucję ze względu na „toksyczną” kulturę, a zachowania nieodpowiednie nie były karane. Gruenberg poinformował pracowników w wewnętrznym nagraniu w poniedziałek, że FDIC nie toleruje mobbingu i zatrudniła zewnętrzną firmę do przeglądu swoich praktyk.

Atak na ICBC

Uczestnicy przesłuchań mogą również zapytać urzędników o atak ransomware na amerykańską filię Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), największego banku w Chinach, który zakłócił handel na rynku skarbowym USA o wartości 26 bilionów dolarów w czwartek.

Podsumowanie

Przedstawiciele Federalnej Rezerwy oraz FDIC i kontroler waluty staną przed Kongresem, aby bronić swoich propozycji zmian w wymogach dotyczących kapitału banków w USA. Przesłuchania te będą kluczowe dla określenia stanowiska komitetu kontrolowanego przez demokratów oraz dla przyszłości sektora bankowego w USA. Banki krytykują propozycje, twierdząc, że będą miały negatywny wpływ na kredytowanie i gospodarkę. Ciekawe będzie zobaczyć, jakie decyzje podejmą umiarkowani demokraci w tej sprawie.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie