Home Finanse Wypłata gotówki z konta Revolut: Jak to zrobić?

Wypłata gotówki z konta Revolut: Jak to zrobić?

dodał Agata Mika

Revolut to popularne rozwiązanie dla osób podróżujących za granicę. Znany z korzystnych kursów wymiany walut i elastyczności, przyciąga coraz więcej fanów. W dzisiejszym artykule omówimy temat wypłaty środków z konta Revolut za pomocą bankomatu. Dowiedz się, jak to zrobić i jakie są związane z tym koszty.

Sposoby wypłaty gotówki z konta Revolut

Istnieją trzy podstawowe sposoby na wypłacenie środków z konta Revolut:

  1. Przelew: Możesz dokonać przelewu w każdej walucie, jednak tylko przelewy w złotówkach i euro są całkowicie bezpłatne. Przelewy w innych walutach będą wiązać się z dodatkowymi opłatami tytułem kosztu transferu środków pieniężnych w typie SWIFT. Czas oczekiwania na przelew zależy od rodzaju waluty.
  2. Wypłata na kartę debetową lub kredytową: Ta opcja pozwala natychmiast zasilić kartę wydaną do konta, ale jest płatna. Koszt wypłaty wynosi 0,7% wartości transakcji niezależnie od waluty.
  3. Wypłata w bankomacie: Możesz skorzystać z wielowalutowej karty fizycznej lub wirtualnej.

Jak wypłacić gotówkę z karty Revolut w bankomacie?

Revolut oferuje zarówno karty fizyczne, jak i wirtualne, które pozwalają na wypłatę gotówki z bankomatu. W przypadku kart wirtualnych należy jednak wybrać bankomaty, które obsługują czytniki takich kart.

Możesz wypłacić środki z dowolnego bankomatu w Polsce i zagranicą, który obsługuje karty Visa lub Mastercard. W większości przypadków wypłata z bankomatu wiąże się z opłatą, którą pobiera operator bankomatu.

Podczas wypłaty z bankomatu z konta Revolut, może być konieczne wybranie rodzaju konta – rozliczeniowego (checking) lub oszczędnościowego (savings). W niektórych przypadkach bankomat może zapytać również o transakcję z przeliczeniem walutowym (with conversion) lub bez takiego przeliczenia (without conversion). W celu uniknięcia niekorzystnego kursu wymiany walut stosowanego przez operatorów bankomatów, zawsze należy wybrać opcję bez przeliczenia. Dzięki temu środki zostaną obciążone na koncie w walucie lokalnej kraju, w którym znajdujesz się obecnie.

Warto pamiętać, że karty wirtualne dodane do Google lub Apple Pay nie umożliwiają wypłaty gotówki z bankomatu.

Limity i koszty wypłaty gotówki z konta Revolut

Dobowy limit wypłat gotówki z konta Revolut wynosi 3 tysiące funtów brytyjskich (GBP) lub ich równowartość w innych walutach. Jeśli wypłata przekroczy ten limit, zostanie naliczona prowizja.

Revolut nie pobiera opłat za wypłaty gotówki, które mieszczą się w tak zwanym „limicie uzasadnionego wykorzystania”. Jednak w przypadku wypłat powyżej tego limitu, zostanie naliczona opłata w wysokości 2% wartości transakcji lub 5 złotych.

Revolut wprowadził pięć rodzajów limitów uzasadnionego wykorzystania:

  • Standard: 800 złotych lub pięć wypłat
  • Plus: 800 złotych
  • Premium: 1 600 złotych
  • Metal: 3 000 złotych
  • Ultra: 7 500 złotych

Limity odnawiają się co miesiąc, przyjmując datę utworzenia konta lub zmiany planu na płatny jako punkt odniesienia.

Należy jednak pamiętać, że 2% to prowizja dla Revoluta. Operatorzy poszczególnych bankomatów mogą dodatkowo naliczać własne prowizje za wypłaty oraz stosować własne kursy wymiany walut.

Opłaty za wymianę walut w Revolut

Opłaty za wymianę walut w Revolut zależą od dnia, godziny i planu cenowego. W przypadku wymiany walut w tygodniu i przy zachowaniu limitu uzasadnionego wykorzystania lub posiadaniu konta Premium lub wyższego, jest ona całkowicie bezpłatna. Tydzień w Revolut rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu nowojorskiego i kończy w piątek o godzinie 17:00 czasu nowojorskiego.

W weekendy Revolut pobiera opłatę za wymianę walut w wysokości 1% kwoty transakcji, jeśli zmieścisz się w przysługującym Ci limicie uzasadnionego wykorzystania lub posiadasz konto Premium lub wyższe. Opłata ta jest pobierana w równej wysokości, niezależnie od zastosowanego planu. Weekend w Revolut zaczyna się w piątek o 17:00 czasu nowojorskiego i kończy w niedzielę o godzinie 18:00 czasu nowojorskiego.

Jeśli przekroczysz limit uzasadnionego wykorzystania, Revolut pobierze dodatkową opłatę. Jej wysokość będzie równa 1% wartości dokonywanej transakcji dla planów Standard i 0,5% dla planów Plus.

Podsumowanie

Wypłata gotówki z konta Revolut jest możliwa na kilka sposobów, m.in. poprzez przelew, wypłatę na kartę debetową lub kredytową oraz wypłatę w bankomacie. Każda z tych opcji ma swoje koszty i limity.

Aby wypłacić gotówkę z karty Revolut w bankomacie, wystarczy znaleźć bankomat obsługujący karty Visa lub Mastercard. Pamiętaj, że karty wirtualne dodane do Google lub Apple Pay nie umożliwiają wypłaty gotówki.

Przed dokonaniem wypłaty warto zwrócić uwagę na limity i koszty związane z wypłatą gotówki. Revolut wprowadził limity uzasadnionego wykorzystania, które decydują o tym, czy wypłata będzie płatna czy nie. Opłaty za wypłatę gotówki oraz wymianę walut zależą od planu cenowego i dnia tygodnia.

Mając te informacje na uwadze, będziesz wiedział, jak skorzystać z możliwości wypłaty gotówki z konta Revolut i uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie