Portal informacyjny o bankowości i finansach - wiadomości, wydarzenia i edukacja dla inwestorów oraz kredytobiorców.
Home Edukacja Unieważnienie kredytu we frankach w 2023 – Jak wybrać dobrą kancelarię?

Unieważnienie kredytu we frankach w 2023 – Jak wybrać dobrą kancelarię?

dodał Anna Wrona

Niegdyś atrakcyjny kredyt we frankach szwajcarskich stał się obecnie zmorą wielu Polaków, którzy coraz częściej dochodzą swoich praw na drodze sądowej. Pomocni w tym przedsięwzięciu są prawnicy, a tych w większych miastach jest coraz więcej. Zbyt duża ilość fachowców powoduje u kredytobiorców problem z wyborem odpowiedniego reprezentanta. Z uwagi na fakt, iż sprawy dotyczące Frankowiczów są z tych trudniejszych, to pełnomocnik powinien mieć nie tylko fachową wiedzę, ale również doświadczenie i sukcesy na tym polu.

Kompetentna Kancelaria Frankowa to jaka?

Wygrana sprawy sądowej zależy zawsze od decyzji współpracy z odpowiednią kancelarią prawną. W związku z tym, że na rynku jest coraz więcej ofert, to wybór ten nie jest prosty. Aby ułatwić sobie decyzję i wykluczyć mniej doświadczonych adwokatów, warto sprawdzić, czy dana kancelaria posiada pewne niezbędne cechy.

Zalety odpowiedniej kancelarii:

1. Najważniejsze są statystyki. Warto współpracować z kancelarią, która ma doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko bankom. Ocenia się, że próg przynajmniej 400 wygranych postępowań może świadczyć o rzetelności danej placówki. Mimo, że ta liczba wydaje się dość duża, to oznacza ona, że dane biuro działa na rynku polskim przez dość długi czas, aby mieć odpowiednie kwalifikacje do wygrania tego typu pozwów.

2. Prowadzenie spisu wygranych spraw wraz z ich opisem, sygnaturą i skanami wyroków może świadczyć o uczciwości i renomie danej kancelarii. Umożliwienie dostępu do takiej kartoteki daje kredytobiorcy poczucie klarownej współpracy i solidności.

3. Udostępnianie przez kancelarię informacji o reprezentujących ją prawnikach jest atrakcyjną perspektywą pozyskania wiedzy o wykształceniu i doświadczeniu danego adwokata. Dzięki temu Frankowicz ma pewność co do profesjonalności współpracy.

4. Kancelarie z dużym doświadczeniem nie ograniczają się do współpracy na niewielkim obszarze kraju. Prowadzenie postępowań na terenie całej Polski świadczy o prestiżu i biegłości w tego typu sprawach.

5. Odpowiednio długi staż w branży kredytów jest również potwierdzeniem kwalifikacji. W przypadku kredytów we frankach szwajcarskich minimalny okres to około 6 lat. Kredytobiorca ma wtedy pewność, że dana kancelaria była aktywna w działaniach na rzecz Frankowiczów.

6. Brak kooperacji ze stowarzyszeniami, pośrednikami i spółkami z o.o. świadczy o dbaniu o dobro indywidualnego klienta. Instytucje te często kierują się zdobyciem łatwego zysku, co nie zawsze idzie w parze z etosem rzetelnej kancelarii.

7. Posiadanie jednej profesji w sprawach frankowych, stanowi pewność, że działania danej kancelarii skupiają się jedynie w tej sferze. Ma to odzwierciedlenie w ogromie zakresu wiedzy, jaką jej adwokaci dysponują.

Nowe czy znaczy lepsze?

W związku z dużym zapotrzebowaniem na prawników zajmujących się sprawami kredytów w walucie franka szwajcarskiego w wielu miastach otworzyły się nowe kancelarie. Niestety nie zawsze świeżość idzie w parze z doświadczeniem i dobrem klienta. Warto zwrócić uwagę na praktyki, jakimi posługują się mniej doświadczone placówki.

Cechy mniej biegłych kancelarii:

1. Zbyt wiele sukcesów nowej kancelarii może świadczyć o popisywaniu się czyimś orzecznictwem sądowym, a co za tym idzie o podszywaniu się pod sukcesy innej kancelarii. Najczęściej do takiego procederu dochodzi w wiadomościach mailowych.

2. Kancelaria skupiająca się w swoim opisie na wadach konkurencji nie jest w stanie podkreślić zalet i uczciwie walczyć o klienta. Pokazuje w ten sposób brak profesjonalizmu.

3. Uznawanie zabezpieczenia roszczeń jako wygraną jest błędnym podejściem sukcesu rozprawy. Należy pamiętać, że jedynie prawomocny wyrok sądu świadczy o zwycięstwie.

4. Ograniczony dostęp do dokładnych informacji prowadzonych spraw przez kancelarię powinno być sygnałem, że może ona dysponować i używać cudze wyroki sądowe.

5. Taka sama cena prowadzenia spraw świadczy o traktowaniu klientów jednakowo, bez personalnego odniesienia. Trzeba mieć na uwadze, że każdy przypadek jest inny w ocenie, a cena za usługę zależy od włożonej pracy prawnika. Należy unikać ogólnodostępnych cenników.

6. Niska opłata za prowadzenie sprawy oznacza, że po wygranej kancelaria może domagać się wysokiej prowizji. Jest to podejście nakierowane na zysk, a nie na klienta.

Weryfikacja kompetencji kancelarii

Wybierając odpowiednią kancelarię do współpracy trzeba mieć na względzie sprawdzenie czy doświadczenie, jakie deklaruje w swoim profilu, jest rzeczywiście prawdziwe. Taką weryfikację można dokonać na kilka sposobów i warto to zrobić, aby nie zostać oszukanym czy naciągniętym.

Pierwsza metoda to skorzystanie z wyszukiwarki Google. W ten sposób sprawdza się, czy wyroki nie są dostępne na stronach internetowych pozostałych kancelarii. Warto dokładnie przejrzeć stronę kancelarii i sprawdzić ile razy wygrała z naszym bankiem

Następną metodą jest użycie rejestru CEIDG, za pomocą którego można skontrolować od jak długiego czasu dana kancelaria istnieje. Wystarczy jedynie znać NIP.

Kolejnym sposobem jest użycie rejestru adwokatów i radców prawnych. Za jego pomocą ma się wgląd w dane pracowników kancelarii, czy posiadają oni adekwatne uprawnienia do pełnienia zawodu i wykształcenie.

Decyzja o wyborze odpowiedniego reprezentanta nie jest łatwa. Jest wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę. Nie zawsze najtańsza opcja jest najkorzystniejsza. O wiele bezpieczniej jest zainwestować w doświadczenie i renomę kancelarii, niżeli stracić wszystko po przegranej sprawie w sądzie.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie