Home Wiadomości Strategia Raiffeisen Bank International wobec kredytów frankowych: wzrost rezerw i wprowadzenie pilotażowego programu ugód

Strategia Raiffeisen Bank International wobec kredytów frankowych: wzrost rezerw i wprowadzenie pilotażowego programu ugód

dodał Bankingo

Raiffeisen Bank International, pod wpływem ciągłych sporów sądowych związanych z kredytami we frankach szwajcarskich w Polsce, zdecydował się na znaczne zwiększenie rezerw. Jak donosi bank, jego rezerwy na II kwartał 2023 roku wzrosły do imponujących 329 mln euro z 69 mln euro zanotowanych w I kwartale.

 Dynamiczny Wzrost Rezerw i Wpływ Wyroku TSUE

Kwestia kredytów we frankach była dla Raiffeisen Bank International cierniem w boku przez wiele lat. Bank prognozował, że w II kwartale nastąpi znaczący wzrost rezerw, a przewidywania te stały się rzeczywistością. Decyzja ta jest bezpośrednio związana z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydanym w czerwcu.

Na koniec drugiego kwartału 2023 roku, odnotowano łączne odpisy austriackiego banku na poziomie 1,199 mln euro, przy całkowitej wartości kredytów we frankach szwajcarskich wynoszącej 1,9 mld euro.

Innowacyjne Podejście do Problemu: Prowadzenie Pionierskiego Programu Ugodowego

W odpowiedzi na skomplikowaną sytuację związaną z kredytami we frankach, Raiffeisen Bank International rozważa wprowadzenie pionierskiego programu porozumień. Program ten, zgodny z modelem zaproponowanym przez przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, jest próbą stworzenia platformy do negocjacji ugód z klientami, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich.

Do tej pory bank oferował możliwość porozumienia tylko tym klientom, którzy sami zgłosili taki wniosek. W ramach nowego programu, bank planuje jednak rozszerzyć tę ofertę na wszystkich swoich klientów. Program powszechnych ugód ma ruszyć w III kwartale bieżącego roku.

 Raiffeisen Bank International – Nowa Strategia w Obliczu Kryzysu Kredytów Frankowych

Raiffeisen Bank International, w obliczu rosnących sporów sądowych i niepewności związanych z kredytami we frankach, zdecydował się na proaktywne działania. Znacznie zwiększył swoje rezerwy finansowe i planuje wprowadzenie innowacyjnego programu porozumień, co jest świadectwem dążenia do rozwiązania tego długotrwałego problemu. Tylko czas pokaże, jak te strategie przekładają się na rzeczywiste wyniki i czy będą skuteczne w zaspokojeniu roszczeń kredytobiorców.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie