Home Wiadomości Societe Generale zgodziła się zapłacić 105 mln dolarów w ramach ugody dotyczącej manipulacji stawkami

Societe Generale zgodziła się zapłacić 105 mln dolarów w ramach ugody dotyczącej manipulacji stawkami

dodał Bankingo

Societe Generale SA zgodził się zapłacić 105 milionów dolarów, aby zakończyć amerykański spór sądowy z inwestorami, oskarżającymi francuski bank o naruszenie prawa antymonopolowego poprzez spiskowanie z konkurentami w celu manipulacji Euriborem, kluczowym europejskim wskaźnikiem stóp procentowych.

Wstępna ugoda została złożona w piątek późnym wieczorem w Sądzie Okręgowym USA na Manhattanie i wymaga zatwierdzenia przez sędziego.

Jeśli ugoda zostanie zatwierdzona, oznaczałoby to, że inwestorzy uzyskali 651,5 mln dolarów w ramach ugód z siedmioma bankami.

Banki, które wcześniej zawarły ugody na łączną kwotę 546,5 mln dolarów, to Barclays Plc (BARC.L), Citigroup Inc (C.N), Credit Agricole (CAGR.PA), Deutsche Bank AG (DBKGn.DE), HSBC Holdings Plc (HSBA.L) oraz JPMorgan Chase & Co (JPM.N).

Euribor to odpowiednik w euro byłego wskaźnika stóp procentowych Libor.

Inwestorzy, w tym kalifornijski fundusz emerytalny California State Teachers’ Retirement System, oskarżyli banki o manipulowanie Euriborem i ustalanie cen pochodnych opartych na Euriborze w okresie od czerwca 2005 r. do marca 2011 r., aby czerpać zyski kosztem inwestorów.

Societe Generale zaprzeczył popełnieniu jakichkolwiek nieprawidłowości, zgadzając się na ugodę, jak wynika z dokumentów sądowych.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie