Home Wiadomości Sekrety Bezpiecznego Kredytu 2 proc.: Kluczowe Informacje i Pułapki na Twojej Drodze do Pierwszego Mieszkania

Sekrety Bezpiecznego Kredytu 2 proc.: Kluczowe Informacje i Pułapki na Twojej Drodze do Pierwszego Mieszkania

dodał Bankingo

W lipcu 2023 roku przyszli właściciele domów i mieszkań będą mieli możliwość skorzystania z atrakcyjnego programu kredytowego – Bezpieczny Kredyt 2 procent. Program ten, który w kwietniu zyskał zielone światło sejmu, ma na celu wspieranie Polaków w realizacji marzenia o posiadaniu własnego kąta. Jaki jest proces ubiegania się o ten rodzaj dofinansowania i jakie pułapki mogą czekać na drodze do realizacji twojego celu mieszkaniowego?

Bezpieczny Kredyt 2 proc. – Czy Wiesz, Jak Skorzystać?

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent umożliwia przystąpienie do niego dla osób, które planują zakup pierwszego mieszkania lub budowę domu. Wymóg wieku to mniej niż 45 lat – warunek ten musi spełniać co najmniej jeden z kredytobiorców. Zasady programu wykluczają możliwość korzystania z dofinansowania przez osoby, które są już właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, z wyjątkiem sytuacji, gdy posiadają nie więcej niż połowę nieruchomości, którą odziedziczyli i nie mieszkają tam.

Maksymalna kwota kredytu w ramach programu wynosi 500 tysięcy złotych dla singli, natomiast małżeństwa i rodzice (nawet bez dzieci) mogą ubiegać się o kredyt do 600 tysięcy złotych. Przy czym wkład własny nie może przekraczać 200 tysięcy złotych.

Program ten nie narzuca ograniczeń co do ceny za metr kwadratowy lub maksymalnej powierzchni nieruchomości. Kredytobiorcy mogą korzystać z programu do zakupu mieszkania lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, budowy domu, jego wykończenia czy zakupu działki budowlanej.

Co Może Powstrzymać Cię przed Skorzystaniem z Bezpiecznego Kredytu 2 proc.?

Ważne jest, aby kredytobiorcy byli świadomi, że istnieją pewne kryteria, które mogą sprawić, że nie otrzymają dofinansowania. Przykładowo, nieruchomość kupiona za pomocą kredytu musi być zasiedlona przez kredytobiorcę w ciągu dwóch lat od daty zakupu. Ponadto, wynajem nieruchomości lub ogłoszenie upadłości kredytobiorcy może również skutkować utratą dofinansowania.

Dodatkowo, zmiana rodzaju oprocentowania z stałego na zmienny może spowodować utratę preferencyjnych warunków finansowania. Zasady programu przewidują też utratę dofinansowania, gdy stroną umowy kredytowej przestanie być kredytobiorca, który w dniu udzielania zobowiązania jako jedyny spełniał warunek wieku.

Rządowa dopłata ma charakter czasowy i obowiązuje maksymalnie przez 10 lat spłaty, przy stałym oprocentowaniu wynoszącym 2 procent. Warunki programu zdają się być bardzo korzystne i wiele osób deklaruje, że czeka z decyzją o kredycie aż do momentu, kiedy będzie mogła skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2 procent.

Podsumowując, Bezpieczny Kredyt 2 proc. otwiera wiele możliwości dla przyszłych właścicieli domów i mieszkań. Pamiętaj jednak, żeby dobrze zrozumieć zasady programu, aby nie przegapić okazji do skorzystania z tej atrakcyjnej oferty.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie