Home Edukacja Przygotowanie do Procesu Sądowego dotyczącego Kredytu we Frankach

Przygotowanie do Procesu Sądowego dotyczącego Kredytu we Frankach

dodał Bankingo

Kiedy przychodzimy do sądu związani z procesem kredytowym, ważne jest, aby zrozumieć, że musimy cofnąć się w czasie, do momentu, kiedy potrzebowaliśmy kredytu. Musimy „zapomnieć” o wszelkiej wiedzy, której nabyliśmy podczas realizowania umowy kredytowej, i skupić się na odtworzeniu biegu wydarzeń sprzed wielu lat. Ważne jest, aby pamiętać, że potrzebowaliśmy kredytu złotowego, nie walutowego, ponieważ zarabialiśmy w złotówkach, a kredyt był przeznaczony na cel konsumencki w złotówkach.

Kluczowe Kwestie w Procesie Sądowym

Pierwszym newralgicznym punktem jest to, że kredyt, który zaciągnęliśmy, był kredytem złotowym, a nie walutowym. Chociaż umowa dotyczyła kredytu walutowego, to my potrzebowaliśmy złotówek, zarabialiśmy złotówkach i wypłacaliśmy je na cel konsumencki w złotówkach. Stąd ważne jest, aby unikać terminów takich jak „kredyt walutowy” czy „kredyt frankowy”. Zamiast tego należy mówić o „kredycie złotowym powiązanym z walutą obcą” lub „kredycie powiązanym z frankiem szwajcarskim”. Druga kluczowa kwestia dotyczy momentu wpływu na treść umowy. W rzeczywistości, negocjacje dotyczące umowy były minimalne lub nie miały miejsca. Pamiętanie o tym jest istotne w kontekście całego procesu.

Przygotowanie na Rozprawę Sądową

Przygotowując się na rozprawę sądową, musimy być świadomi, że sąd ma konkretny cel. Sąd chce ustalić okoliczności faktyczne, nie stan prawny. Będą zadawane pytania dotyczące okoliczności zawierania umowy kredytowej.

Co więcej, jeżeli sąd uzna, że umowa jest wadliwa i powinna zostać unieważniona, będzie chciał nas pouczyć o skutkach nieważności i będzie chciał usłyszeć nasze oświadczenia z tym związane. Warto być przygotowanym na takie pytania i na zrozumienie skutków unieważnienia umowy.

Radzenie sobie ze Stresem Rozprawy Sądowej

Sam proces składania zeznań i obecność w sądzie, nawet w trybie wideokonferencji, mogą być stresujące. To naturalne, że towarzyszą nam różne emocje. Niektórym pomaga to, dodając zastrzyk adrenaliny, podnosząc pewność siebie. Inni mogą zauważyć, że pewne myśli zaczynają się mieszać w ich głowach, co utrudnia wyrażenie tego, co chcemy powiedzieć. W takim momencie, warto zrobić krótką przerwę, oddychać, poukładać myśli w głowie, zanim zaczniemy odpowiadać na pytania. Skuteczne zarządzanie emocjami jest kluczowe dla osiągnięcia pożądanych rezultatów w procesie sądowym.

Zrozumienie tych kluczowych aspektów procesu sądowego może pomóc kredytobiorcom lepiej się przygotować na rozprawy sądowe. Pamiętajmy, że proces sądowy jest nie tylko testem, ale również drogą do prawdy.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie