Home Wiadomości Producent Ozempic szybko rośnie i wchodzi na nowe rynki

Producent Ozempic szybko rośnie i wchodzi na nowe rynki

dodał Bankingo

Novo Nordisk, duńska firma farmaceutyczna produkująca lek Ozempic, ogłosiła plan wprowadzenia swojego popularnego leku przeciw otyłości, Wegovy, na japoński rynek. To pierwsze wprowadzenie leku w Azji i ma się odbyć 22 lutego. Mimo trudności w zaspokojeniu popytu na istniejących rynkach, Novo Nordisk zdecydowało się na wybór Japonii jako szóstego kraju, w którym będzie dostępny Wegovy. Otyłość w Japonii jest problemem znacznie mniejszym w porównaniu do krajów zachodnich, dlatego firma musiała przekonać rząd do refundacji leku dla najbardziej otyłych pacjentów.

Wegovy – Lek Przeciw Otyłości

Wegovy to lek, który ma za zadanie wspomagać proces utraty wagi u pacjentów cierpiących na otyłość. Jest to pierwszy lek w swojej klasie, który jest bardzo skuteczny w redukcji masy ciała. Novo Nordisk zdecydowało się wprowadzić Wegovy na rynek, aby pomóc pacjentom zmagającym się z problemem otyłości. Lek ten jest refundowany przez rządy niektórych krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii i Danii.

Japonia jako Nowy Rynek dla Wegovy

Mimo że Japonia ma jedne z najniższych wskaźników otyłości na świecie, Novo Nordisk zdecydowało się wprowadzić Wegovy na japoński rynek. Tylko 4,5% dorosłych Japończyków miało w 2019 roku otyłość, co oznacza, że mieli wskaźnik BMI (Body Mass Index) wynoszący 30 lub więcej. Dane z Global Obesity Observatory pokazują, że otyłość w Japonii to mniejszy problem w porównaniu do innych krajów.

Profesor Wataru Ogawa z Uniwersytetu Kobe jest bardzo pozytywnie nastawiony do wprowadzenia Wegovy w Japonii. Redukcja objawów otyłości może mieć korzystny wpływ na wiele schorzeń, takich jak niektóre rodzaje nowotworów czy zaburzenia menstruacyjne. Chociaż Japonia ma mniej przypadków skrajnej otyłości w porównaniu do wielu zachodnich krajów, negatywne skutki zdrowotne mogą wystąpić u Azjatów przy niższym stopniu otyłości.

Cena i Dostępność

Wegovy będzie dostępny dla pacjentów w Japonii, którzy mają wskaźnik BMI powyżej 35 lub powyżej 27 w przypadku pacjentów z dwoma lub więcej współistniejącymi schorzeniami związanymi z otyłością. Większość pacjentów w Japonii będzie płacić 30% kosztów leczenia Wegovy, zgodnie z refundacją stosowaną dla innych leków. Według Novo Nordisk, miesięczny koszt leku dla pacjentów wyniesie 7,504 japońskich jenów (ok. 50,15 USD) za dawkę początkową 0,25 mg i 42,960 jenów za dawkę 2,4 mg.

Wyzwania dla Novo Nordisk

Novo Nordisk napotyka trudności w zaspokojeniu rosnącego popytu na lek przeciw otyłości. Firma musiała ograniczyć liczbę krajów, w których wprowadzono Wegovy, oraz liczbę pacjentów, którzy mogą rozpocząć leczenie. Aktualnie lek jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii i Danii. To może otworzyć drzwi dla konkurencyjnego leku Mounjaro firmy Eli Lilly, która również planuje wprowadzenie swojego leku przeciw otyłości na rynek.

Wegovy wchodzi na nowe rynki

Novo Nordisk, duńska firma farmaceutyczna, ogłosiła wprowadzenie swojego popularnego leku przeciw otyłości, Wegovy, na japoński rynek. Chociaż Japonia ma niski wskaźnik otyłości w porównaniu do innych krajów, Novo Nordisk wybrało ten rynek jako kolejny kraj, w którym będzie dostępny Wegovy. Cena leku i dostępność będą zgodne z refundacją stosowaną dla innych leków w Japonii. Novo Nordisk boryka się z trudnościami w zaspokojeniu popytu na Wegovy, co ogranicza liczbę krajów, w których lek jest dostępny. Jednak firma nadal dąży do rozwoju swojego produktu i wprowadzenia go na nowe rynki.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie