Home Wiadomości PRODUCENT OZEMPIC Novo Nordisk inwestuje 2,3 miliarda dolarów we Francji w celu zwiększenia produkcji leków na otyłość

PRODUCENT OZEMPIC Novo Nordisk inwestuje 2,3 miliarda dolarów we Francji w celu zwiększenia produkcji leków na otyłość

dodał Bankingo

Novo Nordisk, duński producent leków, ogłosił inwestycję o wartości 2,3 miliarda dolarów w celu zwiększenia produkcji swoich popularnych leków na otyłość i cukrzycę. Inwestycja ma zostać zrealizowana w miejscowości Chartres we Francji i ma na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na te leki.

Rosnące zapotrzebowanie na leki na otyłość

Rynek leków na otyłość jest obecnie w fazie dynamicznego wzrostu i według analityków może osiągnąć wartość nawet 100 miliardów dolarów do 2030 roku. Z tego powodu Novo Nordisk postanowił zainwestować w zwiększenie swojej produkcji, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Obecnie na rynku europejskim panuje niedobór leków na cukrzycę, takich jak Ozempic, który wykorzystuje ten sam składnik, jak popularny lek na odchudzanie, Wegovy. Novo Nordisk planuje zwiększyć produkcję obu tych leków oraz innych leków na otyłość, które są obecnie w fazie rozwoju.

Inwestycja we Francji

Inwestycja we Francji będzie miała istotny wpływ na zwiększenie zdolności produkcyjnych Novo Nordisk. Firma planuje zwiększyć zdolności produkcyjne dla leków z klasy GLP-1, do których należą Ozempic i Wegovy. Obejmie to m.in. proces wypełniania strzykawek aktywnym składnikiem semaglutidem, a także proces montażu i pakowania strzykawek.

Fabryka Novo Nordisk w Chartres zatrudnia obecnie prawie 2000 osób. Dzięki nowej inwestycji powstanie dodatkowo 500 miejsc pracy. Prace budowlane rozpoczęły się już i mają zostać zakończone między 2026 a 2028 rokiem.

Decyzja Novo Nordisk o inwestycji we Francji jest też dużym sukcesem dla prezydenta Emmanuela Macrona. Francja, jak wiele innych krajów, stara się stawić czoła globalnemu spowolnieniu gospodarczemu. Inwestycja Novo Nordisk jest dowodem na to, że francuska gospodarka jest nadal atrakcyjna dla inwestorów zagranicznych.

Według informacji przekazanych przez biuro prezydenta Macrona, to właśnie podczas szczytu „Choose France” w tym roku udało mu się przekonać CEO Novo Nordisk, Larsa Fruergaarda Jorgensena, do podjęcia tej inwestycji. Firma nie skomentowała tych informacji publicznie.

Konkurencja na rynku leków na otyłość

Decyzja Novo Nordisk o zwiększeniu produkcji leków na otyłość jest odpowiedzią na działania konkurencyjnych firm farmaceutycznych. Amerykańska firma Eli Lilly również ogłosiła plany budowy nowego zakładu produkcyjnego w Niemczech o wartości 2,5 miliarda dolarów w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na jej leki na cukrzycę i otyłość.

Analizy przeprowadzone przez analityków wskazują, że rynek leków na otyłość ma ogromny potencjał wzrostu. Wartość tego rynku szacowana jest na nawet 100 miliardów dolarów do 2030 roku.

Ozempic bardziej dostępny w aptekach?

Decyzja Novo Nordisk o inwestycji o wartości 2,3 miliarda dolarów we Francji ma na celu zwiększenie produkcji popularnych leków na otyłość i cukrzycę. Inwestycja umożliwi zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na te leki i przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy. Jest to również pozytywna wiadomość dla francuskiej gospodarki i potwierdzenie atrakcyjności kraju dla zagranicznych inwestorów farmaceutycznych.

Rynek leków na otyłość ma ogromny potencjał wzrostu i będzie wart setki miliardów dolarów w ciągu najbliższych dziesięcioleci. Inwestycje takie jak ta Novo Nordisk i Eli Lilly są dowodem na to, że branża farmaceutyczna jest gotowa podjąć wyzwania związane z otyłością i cukrzycą oraz sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu pacjentów na innowacyjne leki.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie