Home Wiadomości Popyt na kredyty maleje, amerykański rynek czeka spowolnienie – prezes JPMorgan

Popyt na kredyty maleje, amerykański rynek czeka spowolnienie – prezes JPMorgan

dodał Bankingo

Daniel Pinto, prezes i dyrektor operacyjny JPMorgan Chase & Co, zauważył spadek popytu na kredyty w okresie, gdy regionalne banki i banki o mniejszej skali również zaostrzają warunki kredytowe.

Banki regionalne budują płynność, popyt na kredyty spada

„Niewątpliwie banki regionalne i mniejsze banki gromadzą płynność, budują kapitał, więc pożyczają nieco mniej”, powiedział Pinto inwestorom w piątek. „Nie sądzę, aby duże banki naprawdę zmieniły swoje standardy kredytowe… nie ma dużego popytu na kredyty w pierwszym rzędzie”.

Konsumpcja pozostaje na pozytywnym poziomie, ale są pewne oznaki, że gospodarka spowalnia, stwierdził Pinto. Przewidywał, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe.

 Spowolnienie gospodarcze, a nie kryzys

Pinto ostrzegł, że w pewnym momencie nastąpi recesja. „Ale na razie nie widzę kryzysu. To jest tylko spowolnienie gospodarki”, powiedział. Pinto dołączył do rywalizujących banków w ostrzeżeniu, że spowolnienie gospodarcze i niepewne perspektywy sprawią, że ten rok będzie trudny dla bankowości inwestycyjnej, ale podkreślił, że JPMorgan nadal będzie inwestować w fuzje i przejęcia.

Niepewność i zwiększona zmienność rynku, jako że banki centralne zbliżają się do końca cykli zaostrzania polityki pieniężnej, osłabiły popyt na bankowość inwestycyjną. Przeciwnik JPMorgan, Goldman Sachs, stwierdził, że dochody z transakcji i handlu mogą spaść o 25% w drugim kwartale, prowadząc do redukcji zatrudnienia. Bank of America Corp  spodziewa się, że prowizje z bankowości inwestycyjnej i dochody z handlu będą na tym samym poziomie w tym kwartale.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie