Home Wiadomości Konsekwencje fuzji UBS i Credit Suisse: Trudne Decyzje i Potencjał na Rynku

Konsekwencje fuzji UBS i Credit Suisse: Trudne Decyzje i Potencjał na Rynku

dodał Bankingo

Sergio Ermotti, Chief Executive of UBS (UBSG.S), na spotkaniu zorganizowanym przez Asset Management Association Switzerland w Bernie, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego przejęcia Credit Suisse (CSGN.S). Ermotti zasugerował, że formalne zakończenie transakcji nastąpi w najbliższych dniach, jednak zaznaczył, że ze względu na wymóg synergii, niektóre decyzje dotyczące cięć miejsc pracy mogą być bolesne.

Zmiany, Koszty i Nadzieje

UBS, będący największym bankiem w Szwajcarii, zgodził się w marcu na przejęcie swojego mniejszego rywala, co jest częścią planu ratunkowego opracowanego przez szwajcarskie władze. Cel? Szybkie sfinalizowanie transakcji. „Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni uda nam się to zakończyć,” mówił Ermotti, dodając, że „kończymy ostatnie kilometry… mamy ponad 170 zezwoleń od regulatorów.”

Jednakże, jak przypomniał Ermotti, takie kroki wymagają poważnej analizy kosztów zarówno dla samodzielnych, jak i połączonych organizacji, aby stworzyć trwałe rozwiązania. Tym samym, CEO UBS zwrócił uwagę na konieczność podejmowania trudnych decyzji, które mogą wpłynąć na miejsca pracy.

Fuzja, a nie Przejęcie – Nowe Możliwości

Ermotti, który prowadził UBS od 2011 do 2020 roku, powrócił na stanowisko CEO w kwietniu, aby nadzorować największą transakcję bankową od czasu globalnego kryzysu finansowego. Podkreślając, że jest to przejęcie, a nie fuzja, Ermotti zasugerował, że Credit Suisse posiada wiele utalentowanych ludzi, co może wskazywać na to, że jego kadra kierownicza może odegrać większą rolę w połączonej grupie, niż mogłoby sugerować pierwotne ogłoszenie o restrukturyzacji kierownictwa.

Wspomniane zmiany w zarządzaniu obejmowały jedynie dołączenie do szczytu CEO Credit Suisse, Ulricha Koernera. „Będziemy mieli bardziej równomierne rozłożenie miejsc pracy… niż to, które ja sam zrealizowałem,” powiedział Ermotti.

Mimo rosnącego obaw o potencjalne ryzyko kolejnego kosztownego, państwowego planu ratunkowego dla tak rozrośniętego giganta finansowego, Ermotti zapewnił, że nowa, połączona jednostka – z bilansem na poziomie 1,6 biliona dolarów, czyli mniej więcej dwukrotnie większym niż roczna produkcja ekonomiczna Szwajcarii – nie jest zbyt duża dla kraju. Ermotti stwierdził: „Nie sądzę, że jesteśmy zbyt wielcy dla Szwajcarii”, dodając, że w bankowości „rozmiar ma znaczenie.”

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie