Home Wiadomości PKO BP proponuje wypłatę dywidendy z zysku za 2022 rok

PKO BP proponuje wypłatę dywidendy z zysku za 2022 rok

dodał Bankingo

Zarząd PKO BP przedstawił propozycję dotyczącą wypłaty dywidendy z zysku za 2022 rok. Zgodnie z informacją przekazaną w komunikacie banku, zysk netto za ubiegły rok wyniósł około 3,26 mld zł. Zarząd rekomenduje przeznaczenie blisko 1,63 mld zł na wypłatę dywidendy, pozostawiając drugą połowę zysku jako niepodzieloną.

W komunikacie banku czytamy również, że zarząd proponuje, aby niepodzielony zysk z lat ubiegłych w kwocie 7,81 mld zł pozostał niepodzielony. W rekomendacji uwzględniono zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) co do podziału zysku.

Zarząd PKO BP zaznacza, że możliwe jest podjęcie decyzji o wypłacie zysku dla akcjonariuszy w postaci zaliczki na poczet dywidendy, wykorzystując kapitał rezerwowy. Taka decyzja zależy jednak od uzyskania pozytywnego stanowiska KNF oraz rozstrzygnięcia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-520/21, dotyczącej wynagrodzenia banku za udzielenie kapitału w sytuacji, gdy kredyt bankowy zostanie unieważniony.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie