Home Wiadomości Otwarcie nowego przejścia granicznego między Polską i Ukraina aby rozładować protesty

Otwarcie nowego przejścia granicznego między Polską i Ukraina aby rozładować protesty

dodał Bankingo

Dnia 3 grudnia 2023 roku, Ukraina i Polska ogłosiły otwarcie dodatkowego przejścia granicznego dla pustych ciężarówek. Ta nowa trasa ma na celu ułatwienie transportu dla Kijowa, który od kilku tygodni był utrudniony przez protesty polskich kierowców. Protestujący twierdzą, że ukraińscy kierowcy samochodów ciężarowych są nieuczciwą konkurencją. Otwarcie nowego przejścia granicznego jest jednym z kroków mających na celu rozwiązanie tego konfliktu.

Protesty polskich kierowców

Protesty polskich kierowców rozpoczęły się 6 listopada i spowodowały blokadę czterech przejść granicznych między Polską a Ukrainą. Głównym postulatem protestujących jest zatrzymanie bezpłatnego dostępu ukraińskich kierowców do Unii Europejskiej. Jednak zarówno Kijów, jak i Bruksela twierdzą, że spełnienie tego żądania jest niemożliwe.

Otwarcie nowego przejścia granicznego

Ukraińska służba graniczna poinformowała, że punkt kontrolny Uhryniv, który obecnie funkcjonuje tylko dla samochodów osobowych i autobusów, zostanie otwarty od godziny 1:00 w nocy w poniedziałek dla pustych ciężarówek o dopuszczalnej łącznej masie powyżej 7,5 tony.

„Otwarcie Uhryniv jest pierwszym punktem na liście podjętych działań mających na celu odblokowanie granicy, zmniejszenie kolejek i zwiększenie przepustowości granicy ukraińsko-polskiej” – poinformowała służba graniczna.

Porozumienie między Ukrainą a Polską

Ukraina ogłosiła w zeszłym tygodniu, że porozumiała się z Polską w sprawie pewnych działań, które mogą złagodzić presję na zablokowanych przejściach granicznych. Nie zostały jednak omówione główne żądania protestujących.

Podsumowanie

Otwarcie nowego przejścia granicznego między Ukrainą a Polską ma na celu rozwiązanie konfliktu związanego z protestami polskich kierowców. Protestujący domagają się zatrzymania bezpłatnego dostępu ukraińskich kierowców do Unii Europejskiej, jednakże jest to żądanie niemożliwe do spełnienia. Otwarcie nowej trasy dla pustych ciężarówek to pierwszy krok mający na celu odblokowanie granicy i ułatwienie transportu dla Kijowa.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie