Home Wiadomości OpenAI Opóźnia uruchomienie sklepu online dla Chatbotów

OpenAI Opóźnia uruchomienie sklepu online dla Chatbotów

dodał Bankingo

OpenAI ogłosiło opóźnienie uruchomienia sklepu GPT aż do początku przyszłego roku, zgodnie z notatką dla programistów widoczną przez Axios. Sklep, w którym ludzie mogą dystrybuować niestandardowe wersje ChatGPT, miał być otwarty w zeszłym miesiącu.

Dlaczego to ma znaczenie

Ogłoszenie przez OpenAI niestandardowych GPT i towarzyszącego mu sklepu było jednym z głównych punktów zeszłomiesięcznej konferencji DevDay.

„W planach mamy uruchomienie sklepu GPT na początku przyszłego roku” – powiedział OpenAI w notatce. „Chociaż spodziewaliśmy się wydać go w tym miesiącu, kilka nieoczekiwanych spraw utrzymuje nas w pracy!”

W międzyczasie, niestandardowe GPT można udostępniać bezpośrednio za pomocą linku.

Razem z otwarciem sklepu, programiści będą mogli dystrybuować je szerzej, a OpenAI planuje również podzielić się częścią dochodu z subskrypcji ChatGPT Plus z twórcami popularnych GPT, choć nie ujawniło jeszcze szczegółów.

Opóźnienie uruchomienia sklepu GPT

OpenAI ogłosiło opóźnienie uruchomienia swojego sklepu GPT, gdzie użytkownicy będą mieli możliwość interakcji z niestandardowymi chatbotami stworzonymi przez nich samych. Pierwotnie planowano, że sklep zostanie uruchomiony pod koniec 2023 roku, jednak firma zdecydowała o przesunięciu tej daty na początek 2024 roku.

Powód opóźnienia jest związany z zamieszaniem spowodowanym zwolnieniem i ponownym zatrudnieniem CEO Sama Altmana. OpenAI poinformowało o tym opóźnieniu w wiadomości e-mail wysłanej w czwartek do osób, które budują GPT, czyli niestandardowe wersje popularnego chatbota ChatGPT.

Sklep GPT był jednym z głównych punktów konferencji DevDay, na której OpenAI zaprezentowało swoje niestandardowe wersje GPT oraz plany dotyczące sklepu. Zapowiadał on możliwość dystrybucji niestandardowych GPT w szerszym zakresie. Obecnie, niestandardowe wersje GPT można udostępniać bezpośrednio za pomocą linku, jednak sklep miał umożliwić programistom dystrybucję tych chatbotów na większą skalę.

OpenAI zapowiedziało również, że zamierza dzielić się częścią dochodu z subskrypcji ChatGPT Plus z twórcami popularnych GPT. Dotychczas jednak nie ujawniono szczegółów dotyczących tej inicjatywy.

Chociaż otwarcie sklepu zostało opóźnione, OpenAI zapewnia programistów, że wkrótce będą miały miejsce inne aktualizacje dotyczące ChatGPT. Firma nie podała jednak szczegółów co do konkretnych zmian, które można spodziewać się w najbliższym czasie.

Podsumowanie

Opóźnienie uruchomienia sklepu GPT przez OpenAI jest wynikiem zamieszania związanego ze zwolnieniem i ponownym zatrudnieniem CEO Sama Altmana. Choć pierwotnie planowano uruchomienie sklepu pod koniec 2023 roku, teraz plany zostały przesunięte na początek 2024 roku. Mimo tych opóźnień, OpenAI nadal rozwija swoje ChatGPT i zapowiada inne aktualizacje w najbliższej przyszłości.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie