Home Wiadomości Odwołane loty i pociągi w Monachium z powodu obfitych opadów śniegu

Odwołane loty i pociągi w Monachium z powodu obfitych opadów śniegu

dodał Bankingo

Silne opady śniegu sparaliżowały połączenia lotnicze i kolejowe w południowoniemieckim landzie Bawaria, pozostawiając tysiące podróżnych uwięzionych. Wszystkie loty na lotnisku w Monachium, kluczowym węźle regionalnym i międzynarodowym, zostały odwołane do godziny 6:00 czasu GMT w niedzielę. Podobnie, długodystansowe pociągi nie mogły dotrzeć do centralnego dworca kolejowego w Monachium, co spowodowało całodniowe zawieszenie ruchu kolejowego.

Odwołane loty na lotnisku w Monachium

Lotnisko w Monachium ogłosiło, że ze względu na trwające obfite opady śniegu, wszystkie loty zostaną odwołane do godziny 6:00 czasu GMT w niedzielę. Pasażerów mocno zaleca się nie podróżować na lotnisko w sobotę i sprawdzić status swojego lotu u przewoźnika przed podróżą na lotnisko w niedzielę. W związku z zamknięciem lotniska w Monachium, wiele innych lotnisk w Niemczech, w tym Frankfurt, również jest dotkniętych ograniczeniami w ruchu lotniczym.

Zawieszenie ruchu kolejowego w Monachium

Deutsche Bahn poinformowało, że pociągi długodystansowe nie mogą dotrzeć do centralnego dworca kolejowego w Monachium z powodu obfitych opadów śniegu. Zawieszenie ruchu kolejowego przewiduje się, że potrwa cały dzień. Podróżnym zaleca się przerezerwowanie swoich podróży.

Odwołany mecz Bayernu Monachium

Z powodu silnych opadów śniegu, mecz Bayernu Monachium przeciwko Union Berlin został odwołany w sobotę. Klub wydał oświadczenie, że nawet jeśli udałoby się przygotować murawę na Allianz Arena tak, aby mecz mógł odbyć się po południu, ryzyko dla bezpieczeństwa oraz sytuacja na drogach sprawiły, że odwołanie było nieuniknione. Zagrożenie spowodowane przez śnieg spadający z dachu areny oraz trudności w dotarciu na stadion przyczyniły się do podjęcia tej decyzji.

Utrudnienia w komunikacji miejskiej

Oprócz lotniska i kolei, również komunikacja miejska w Monachium została początkowo wstrzymana. Przez to, metro, autobusy i tramwaje nie kursowały. Na drogach w południowej Bawarii doszło do wielu wypadków, które najczęściej skutkowały uszkodzeniami mienia.

Utrudnienia w Austrii i Szwajcarii

Nowe opady śniegu spowodowały podniesienie alarmu o zagrożeniu lawinowym w Austrii i Szwajcarii. Tyrol i Vorarlberg, prowincje zachodniej Austrii, podniosły swoje ostrzeżenia przed lawinami do drugiego najwyższego poziomu po tym, jak region otrzymał obfite opady śniegu. Wiele mniejszych dróg poza obszarami zabudowanymi jest mocno zasypanych śniegiem lub zablokowanych przez powalone drzewa.

Podsumowanie

Silne opady śniegu w Monachium i okolicach spowodowały zamknięcie lotniska, zawieszenie ruchu kolejowego oraz odwołanie meczu Bayernu Monachium. Tysiące podróżnych pozostają uwięzione, a komunikacja w mieście została wstrzymana. Obfite opady śniegu dotknęły również Austrię i Szwajcarię, zwiększając zagrożenie lawinowe. Wszystkie te utrudnienia są wynikiem nieprzewidywalnej pogody, która może nadal trwać przez najbliższe dni.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie