Home Edukacja Odfrankowienie czy unieważnienie? Sposoby na odzyskanie pieniędzy dla posiadaczy kredytów frankowych

Odfrankowienie czy unieważnienie? Sposoby na odzyskanie pieniędzy dla posiadaczy kredytów frankowych

dodał Bankingo

Coraz więcej osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich, poszukuje pomocy prawnej. Na różnych forach internetowych Frankowicze dzielą się swoimi doświadczeniami, szukają porad i wzajemnie się wspierają. Niemniej jednak, aby uzyskać pełną i skuteczną pomoc, kredytobiorcy powinni zwrócić się do specjalistycznej kancelarii prawnej, której strategia procesowa pozwoli zwiększyć szanse na wygraną w sporach z bankami.

Nie bez znaczenia jest również skorzystanie z narzędzi, takich jak KALKULATOR FRANKOWY, które mogą pomóc w zrozumieniu sytuacji finansowej i wstępnej ocenie roszczeń.

Etapy wsparcia prawnego dla Frankowiczów

Głównym zadaniem kancelarii prawnej jest dokładna analiza umowy kredytowej i określenie szans na skuteczną walkę z bankiem. Dopiero po takiej analizie prawnicy mogą zainicjować próbę porozumienia z bankiem, co ma na celu załatwienie sprawy na etapie przedsądowym.

Wsparcie prawne dla Frankowiczów obejmuje m.in. złożenie reklamacji do banku, która przerywa bieg przedawnienia i zawiera roszczenie dotyczące zwrotu nadpłaconych rat. Prawnicy pomagają również w uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów do sporządzenia pozwu i prowadzeniu postępowania sądowego.

Strategie prawne: Odfrankowienie kredytu

Jednym z możliwych rozwiązań jest tzw. odfrankowienie kredytu. Ta strategia polega na częściowym unieważnieniu umowy kredytu, w wyniku którego z umowy usuwane są niedozwolone postanowienia. Umowa kredytu nadal obowiązuje strony, ale kredyt zostaje przeliczony na nowo, tak jakby był kredytem złotówkowym z oprocentowaniem wg stawki WIBOR lub LIBOR. W efekcie, Frankowicz odzyskuje nadpłacone raty, a wysokość przyszłych rat może ulec zmniejszeniu.

Unieważnienie kredytu frankowego

Drugą strategią jest unieważnienie umowy kredytu. W takiej sytuacji, umowa traktowana jest tak, jakby nigdy nie została zawarta. W efekcie, bank musi zwrócić wszystkie wpłacone przez kredytobiorcę środki, a kredytobiorca oddaje tylko kapitał rzeczywiście wypłacony przez bank – bez odsetek, opłat lub prowizji.

Kluczowy wybór

Decyzja o wyborze między odfrankowieniem a unieważnieniem kredytu należy do kredytobiorcy. Oba te rozwiązania mogą być korzystne, ale wybór zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i celów Frankowicza. Bez względu na wybór, skorzystanie z pomocy prawnej jest kluczowym krokiem na drodze do odzyskania utraconych środków.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie