Home Wiadomości Michael Burry znany inwestor z „Big Short” i jego „dziwne” inwestycje w I kwartale 2023 roku

Michael Burry znany inwestor z „Big Short” i jego „dziwne” inwestycje w I kwartale 2023 roku

dodał Bankingo
Christian Bale w firmie The Big Short wcielił się w rolę Michaela Burry’ego

Michael Burry, menedżer funduszu hedgingowego, który zasłynął swoją spekulacją przeciwko rynkowi mieszkaniowym w USA przed kryzysem finansowym w 2008 roku, zainwestował w kilka regionalnych banków w trudnym pierwszym kwartale dla sektora w USA. Informacje te pochodzą z raportów giełdowych opublikowanych w poniedziałek.

Inwestycje Burry’ego w regionalne banki USA

Zgodnie z raportami, firma Burry’ego, Scion Asset Management, zainwestowała w 150 000 akcji First Republic Bank , 250 000 akcji PacWest Bancorp, 850 000 akcji New York Community Bancorp, oraz 125 000 akcji Western Alliance Bancorp.

Pierwszy z tych banków, First Republic, upadł 1 maja, co było największym upadkiem banku w USA od czasów kryzysu finansowego w 2008 roku. Raporty nie pokazały, czy Scion sprzedał swoje udziały przed tym wydarzeniem. Firma Burry’ego zainwestowała także w Wells Fargo & Co.

Burry i jego strategia inwestycyjna

Michael Burry jest znany z częstych zmian w swoim portfelu inwestycyjnym, które są zazwyczaj wynikiem zmian tematycznych. W pierwszym kwartale zlikwidował swoje pozycje w MGM Resorts International Inc, SkyWest Inc, Qurate Retail Group Inc, i Wolverine World Wide Inc.

Burry zasłynął dzięki książce „The Big Short” Michaela Lewisa z 2010 roku, która pięć lat później została przeniesiona na duży ekran. Film, podobnie jak historia Burry’ego, zdobył popularność dzięki swojemu unikalnemu podejściu do świata finansów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie