Home Kursy walut Kurs Franka Szwajcarskiego 10.04.23: CHF/PLN

Kurs Franka Szwajcarskiego 10.04.23: CHF/PLN

dodał Bankingo

Dnia 10 kwietnia 2023 roku, kurs franka szwajcarskiego (CHF) do złotego polskiego (PLN) utrzymuje się na poziomie 1 CHF do 4,73 PLN. Stabilność tej waluty ma istotne konsekwencje zarówno dla inwestorów, jak i dla kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich.

Frank szwajcarski, będący jedną z najbardziej stabilnych walut na świecie, jest często traktowany jako „bezpieczna przystań” dla kapitału. Pomimo niewielkiej gospodarki Szwajcarii, jej sektor finansowy cieszy się dużym zaufaniem na arenie międzynarodowej.

Z danych Narodowego Banku Polskiego (NBP) wynika, że średni kurs franka szwajcarskiego w okresie od 9 stycznia do 7 kwietnia 2023 roku wyniósł 4,7486 zł. Wartość ta uległa niewielkiej zmianie o 0,10% w porównaniu z początkiem okresu. W ciągu tych trzech miesięcy kurs osiągnął swoje minimum na poziomie 4,66 zł (13 stycznia 2023) oraz maksimum na poziomie 4,86 zł (13 lutego 2023).

Kurs kupna franka szwajcarskiego ustalony przez NBP na dzień 7 kwietnia 2023 wynosi 4,6986 zł, natomiast kurs sprzedaży to 4,7936 zł. Warto zauważyć, że kurs CHF/PLN ma wpływ na sytuację finansową wielu Polaków, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Stabilność kursu jest istotna dla spłaty tych kredytów oraz dla przewidywania przyszłych kosztów.

Podsumowując, kurs franka szwajcarskiego utrzymuje się na stabilnym poziomie 4,73 złotego na dzień 10 kwietnia 2023 roku. Waluta ta jest nadal postrzegana jako „bezpieczna przystań” dla inwestorów, a jej stabilność ma znaczenie dla polskich kredytobiorców.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie