Home Wiadomości Kryzys bankowy – Miliardy dolarów od amerykańskich banków na odbudowę funduszu awaryjnego

Kryzys bankowy – Miliardy dolarów od amerykańskich banków na odbudowę funduszu awaryjnego

dodał Bankingo

Największe amerykańskie banki będą ponosić większość kosztów związanych z uzupełnieniem funduszu ubezpieczeń depozytów Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), który stracił 16 miliardów dolarów w wyniku upadku Silicon Valley Bank i dwóch innych banków. Wpłaty zostaną również nałożone na banki średniej wielkości.

Specjalna opłata na nieubezpieczone depozyty banków

Regulator bankowy FDIC zaproponował nałożenie specjalnej opłaty w wysokości 0,125% na nieubezpieczone depozyty banków o wartości powyżej 5 miliardów dolarów, opartej na ilości nieubezpieczonych depozytów, które bank posiadał na koniec 2022 roku. Chociaż opłata dotyczy wszystkich banków, w praktyce banki z aktywami przekraczającymi 50 miliardów dolarów pokryją ponad 95% kosztów. Około 113 banków będzie musiało uiścić opłatę.

Decyzja FDIC i wpływ na banki

Topowe 14 amerykańskich banków będzie musiało wypłacić szacunkowo 5,8 miliarda dolarów rocznie, co może zmniejszyć ich zyski na akcje o medianę 3%, według analityka Credit Suisse, Susan Roth Katzke. Opłaty mają być pobierane przez osiem kwartałów, począwszy od czerwca 2024 roku, ale mogą zostać dostosowane w miarę zmian szacunkowych strat funduszu ubezpieczeń. Przedłużony harmonogram ma na celu zminimalizowanie wpływu na płynność banków i spodziewa się, że będzie miał znikomy wpływ na kapitał bankowy, zgodnie z urzędnikami FDIC.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie