Home Kredyty PLN Kredyty Hipoteczne w promocji bo coraz mniej osób decyduje się na kredyt

Kredyty Hipoteczne w promocji bo coraz mniej osób decyduje się na kredyt

dodał Anna Wrona

Coraz niższa sprzedaż skłania banki do tworzenia coraz lepszych promocji kredytów hipotecznych. Oprocentowanie kredytów jest jednak coraz wyższe, a grupa osób spełniających wymogi zdolności kredytowej jest coraz mniejsza. W październiku wskaźnik WIBOR był rekordowy. Wyznacza on oprocentowanie bazując na zmiennej stopie kredytów hipotecznych. Stawki w ramach stałego oprocentowania sięgają prawie dwucyfrowych wartości. Nic więc dziwnego, że sprzedaż jest niska, a banki coraz częściej sięgają po marketingowe triki, by zwabić kredytobiorców.

Alior bank – nowości i promocje

„Lekki start” to nowość od Alior Banku. Kredytodawca udziela kredytu z zerową marżą przez pierwszy rok umowy. Kwota, której może udzielić bank to od 100 tysięcy do 3 milionów złotych. Z promocji można skorzystać do 31 marca 2023 roku. By z niej skorzystać, trzeba otworzyć nowy rachunek z kartą debetową i utrzymać do przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej, dokonywać w każdym miesiącu transakcji kartą na co najmniej 300 zł, na kartę muszą także co miesiąc wpływać środki finansowe. Dodatkowo należy założyć aplikację Alior Mobile oraz opłacić ubezpieczenie na życie.

Oprócz tego Alior Bank nadal oferuje „Własne M w Krakowie i okolicy” oraz „Własne M w stolicy i okolicy”. Oferta pozwala klientom na zakup nieruchomości w korzystnych warunkach finansowania. Od lipca br. można także otrzymać kredyt z gwarantowanym wkładem własnym, bez wpłaty.

Alior Bank nie podwyższył marży podczas oczekiwanie na zapis w księdze wieczystej oraz nie pobiera w tym czasie prowizji. Nie wymaga także zakupu ubezpieczenia na życie. Wkład własny wynosi 20%. Marża wynosi wtedy 1,99 pp. Dostępny jest także kredyt ze stałym oprocentowaniem przez okres 7 lat. 

ING Bank Śląski – „Najlepiej na swoim”

„Najlepiej na swoim” to promocja od ING. Kredyt może wynosić w niej od 100 tysięcy do 1,5 miliona złotych. Klient musi posiadać rachunek w banku ING, comiesięczne wpływy na konto min. 2000 zł, wykupić ubezpieczenie indywidualne w ING oraz posiadać dostęp do bankowości elektronicznej. By skorzystać z promocji klient musi także zgodzić się na weryfikację behawioralną.

Kredytobiorcy mają do dyspozycji dwa warianty kredytu hipotecznego:

  • „Lekka rata” (marża 1,64 pp., prowizja 1%),
  • „Łatwy start” (marża 1,69 pp., prowizja 0%).

Stawka ta jest wyższa niż w poprzedniej promocji. Klienci mogą także wybrać stałe oprocentowanie przez 5 lat (10,64% – „Łatwy start” oraz 10,34% – „Lekka rata”). Przy czym w „Lekkiej racie” obowiązuje prowizja 1,9%.

Credit Agricole – „Prosto do domu”

Promocja zapewnia obniżoną marżę przez pierwszy rok umowy. Wynosi ona 1,1 pp. W kolejnych latach wzrasta do 1,79 pp. Przy stałym oprocentowaniu przez 7 lat obowiązuje podobna konstrukcja. Wkład własny został określony na poziomie 20%. By skorzystać z tej promocji, klient musi posiadać konto w tym banku, zapewnić comiesięczne wpływy przez cały okres umowy na poziomie min. 2500 zł oraz wykupić ubezpieczenie na życie w Credit Agricole. Oferta obowiązuje do 9 listopada br.

mBank – „Spełnij marzenia 10”

Akcja trwa do końca listopada br. Min. kwota kredytu to 100 tysięcy złotych. Bank nie pobiera prowizji. Klient musi wykupić ubezpieczenie na życie na min. 5 lat. Składka wynosi 0,045% salda zadłużenia i jest płatna raz w miesiącu. Klienci mogą dołączyć do segmentu Intensive. By otrzymać pierwszą transzę kredytu, muszą: wykupić ubezpieczenie na życie, posiadać konto w mBank z comiesięcznymi wpływami min. 7000 zł, wykonać min. 15 transakcji kartą w miesiącu. Marża kredytu wynosi dla nich 2,55 pp. (LTV do 80%) i 3,05 00 (LTV powyżej 80%). 

Segment Active wymaga ubezpieczenia na życie, posiadania konta w mBanku z comiesięcznymi wpływami min. 5000 zł, min. 15 transakcji kartą w miesiącu. Marża wynosi dla nich 2,75 pp. (wkład własny min. 20%) i 3,25 pp. (w przypadku niższego wkładu własnego). 

mBank – kredyty z okresowo stałym oprocentowaniem

Akcja promocyjna trwa do końca listopada br. Klienci Intensive otrzymują o 2 pp. niższe oprocentowanie przez 5 pierwszych lat – 11,11%. Wkład własny musi być na poziomie min. 20%. Przy niższym wkładzie własnym jest to 11,61%. Klienci Active przez 5 lat otrzymują procentowanie na poziomie 11,31% (wkład własny min. 20%) oraz 11,81% przy niższym wkładzie własnym. Pozostali klienci otrzymują oprocentowanie 11,41% (wkład własny min. 20%) oraz 11,91% (przy niższym wkładzie własnym).

Bank Pekao – promocje

Do 6 listopada br. klienci mogą skorzystać z kredytu z ubezpieczeniem spłaty przez 4 lata – prowizja 0% przy normalnej marży (min. 1,79 pp.). Kredyty hipoteczne bez ubezpieczenia mają prowizję min. 1,99% i marżę na poziomie min. 1,94 pp.

PKO BP – promocje także dla internautów

Jeśli klient wykupi ubezpieczenie na życie lub od utraty pracy – otrzymuje 0% prowizji na kredyt hipoteczny. „Karta Dużej Rodziny” obniża prowizję o połowę. 0% prowizji otrzymują także osoby, które korzystają z refinansowania w innym banku.

„Własny Kąt Pakiet” wymaga posiadania konta w PKO BP, ubezpieczenia od utraty pracy na min. 4 lata oraz posiadania karty kredytowej/ubezpieczenia na życie. Wtedy w pierwszym roku marża wynosi jedynie 1,1 pp. 

Wnioski o kredyt hipoteczny online także obejmuje promocja do 15 stycznia 2023 r. Bank pobiera opłatę 1 zł za określenie wartości nieruchomości.

Bank BPS – „Intensywnie Zielona”

„Intensywnie Zielona” obowiązuje do 30 listopada br. Klienci, którzy kupują lub budują nieruchomość o zapotrzebowaniu na energię do 40 kWh/m kw mogą liczyć na bonus. Muszą oni posiadać konto VIP oraz ubezpieczenie nieruchomości. Marża – 1,87 pp., prowizja – 0%. W drugiej sytuacji klient musi posiadać także kartę kredytową. Wtedy marża wynosi 1,77%, prowizja – 0%. Trzecia sytuacja zakłada także ubezpieczenie na życie w BPS przez min. 5 lat (prowizja 0%, marża 1,67%).

Ekologiczny bonus daje zerowe oprocentowanie przez 6 miesięcy, marżę 1,67 pp. oraz 0% prowizji. Wymaga spełnienia zasad występujących w trzeciej sytuacji. Dodatkowo kredytobiorcy mogą skorzystać z 5 lat stałego oprocentowania.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie