Home Edukacja Kalkulator ugody PKO BP – Czy ugoda z bankiem o kredyt frankowy się opłaca?

Kalkulator ugody PKO BP – Czy ugoda z bankiem o kredyt frankowy się opłaca?

dodał Bankingo

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Do kogo skierowane są ugody PKO BP dla frankowiczów?
 • Czy program ugód PKO BP jest korzystny?
 • Skąd wiedzieć, kiedy ugoda się opłaca?
 • W jaki sposób działa kalkulator kredytu frankowego?
 • Zysk ze skorzystania z odfrankowienia kredytu PKO BP

Do kogo skierowane są ugody PKO BP dla frankowiczów?

Z programu ugód mogą skorzystać osoby, które:

 • przez cały czas spłacają kredyt zaciągnięty na mieszkania we frankach,
 • nie złożyły pozwu w sądzie.
 • nie skorzystały z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Czy ugoda z bankiem PKO BP jest korzystna?

Pod względem finansowym, niekoniecznie. Jest to jednak idealna propozycja dla wszystkich odbiorców, którzy chcą szybko zająć się przewalutowaniem kredytu.

O wiele więcej udaje się jednak zyskać w momencie, gdy złoży się pozew sądowy. Te są korzystne dla frankowiczów w 100 procentach. Najczęściej aktualnie w sądzie zapada wyrok o unieważnienie umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Rzadziej ma miejsce odfrankowienie.

Podsumowując, atutami skorzystania z oferty PKO BP jest:

 • przeliczenie kredytu frankowego na złotówki,
 • szybsze załatwienie sporu,
 • brak konieczności brania udziału w procesie sądowym.

Jest to także niekorzystne, ponieważ:

 • kredytobiorca ma mniejsze zyski niż bank,
 • ma miejsce zawyżony kapitał do spłaty,
 • może wystąpić opodatkowanie,
 • jeśli frankowicz podpisze ugodę, nie może już złożyć sprawy w sądzie.

PKO BP ugody z frankowiczami kalkulator

W tym celu można skorzystać z kalkulatora dla frankowiczów. Po wpisaniu w Google „kalkulator Frankowicza” znajdziemy wiele narzędzi, które pozwolą nam policzyć korzyści z unieważnienia kredytu we frankach. Niektóre kalkulatory mają także opcje wyliczenia korzyści z możliwości zawarcia ugody na warunkach KNF, czyli takiej, jaką proponuje bank PKO BP. Taki kalkulator znajdziemy np. na stronie https://kalkulatorfrankowicza.pl/.

Do wyliczeń niezbędne będą informacje dotyczące tego, jaka jest data wypłaty kredytu w CHF oraz czy był on wypłacany w transzach. Niezbędne będzie także podanie tego, jaka kwota kredytu została już wypłacona przez bank oraz jaka była wysokość marży banku z umowy kredytowej. Koniecznie należy także podać to, jaka była liczba rat kredytu oraz to czy kredyt został spłacony wcześniej.

Dzięki wyliczeniom kalkulatora orientacyjnie będzie można zorientować się, jaka kwota będzie możliwa do uzyskania, jeśli klient zdecyduje się na potencjalny pozew do sądu.

W jaki sposób działa kalkulator kredytu frankowego?

Dzięki skorzystaniu z tej pomocy klient będzie mógł obliczyć korzyść płynącą z unieważnienia umowy kredytowej z bankiem lub też odfrankowienia. Należy jednak mieć na względzie to, że kalkulator podaje wyłącznie szacunkową wartość roszczenia. Nie są to więc pewne wyliczenia na podstawie analizy umowy kredytowej.

Kluczowe jest zwrócenie uwagi na to, że w związku z zawarciem ugody z bankiem w późniejszym terminie nie można już skorzystać z unieważnienia umowy lub odfrankowienia na drodze sądowej.

W związku z odfrankowieniem obliczana będzie także nadpłata kredytu frankowego. Na podstawie wyliczeń z kalkulatora można mniej więcej zorientować się w sytuacji. Nie są to jednak pewne kwoty.

Wysokość kwoty otrzymana przez kredytobiorcę jest zależna od wysokości raty spłaty, okresu kredytowania oraz daty zaciągnięcia kredytu. Nadpłata może wynosić kilka do kilkuset tysięcy złotych.

W przypadku unieważnienia umowy frankowej bank musi oddać osobie z kredytem wszystko to, co pobrał w okresie kredytowania. Jest to związane także z tym, że kredytobiorca musi zwrócić całą kwotę kredytu, która została przez niego zaczerpnięta.

Jak przygotować się do negocjacji ugody z PKO BP

Należy mieć na względzie to, że przedstawicielom banku zazwyczaj zależy na osiągnięciu korzyści dla ich przełożonych, a nie klientów. Z tego też względu na spotkanie dotyczące możliwości zawarcia z bankiem ugody  należy się odpowiednio przygotować. Wiele osób decyduje się na wkroczenie na drogę sądową z tego względu, że bardzo szybko może odzyskać stracone pieniądze. W celu przygotowania się do ewentualnych mediacji należy początkowo przeprowadzić analizę umowy oraz porównać to, jaki zysk możemy uzyskać wytaczając pozew przeciwko bankowi lub ugodzie. Wynik obliczony za pomocą kalkulatora będzie można wykorzystać w trakcie spotkań z przedstawicielami banku.

Zazwyczaj banki działają w taki sposób, by podpisane ugody były korzystne tylko dla nich. Jej warunki zazwyczaj są już nie do podważenia, o czym zapewniają klienci, mający za sobą mediacje z PKO BP oraz innymi bankami.

W związku ze spłatą kredytu we frankach na pewno można mieć pewność odnośnie do wielkich emocji. Nie można jednak podejmować kolejnych decyzji pod wpływem chwili. Idealnym rozwiązaniem będzie wcześniejsze zapoznanie się z wszystkimi opcjami.

Czy warto unieważnić umowę w sądzie?

Podsumowując, dzięki skorzystaniu z kalkulatora frankowicza można dowiedzieć się tego, ile można uzyskać dzięki wygraniu sprawy z bankiem. Umowa kredytowa przy wsparciu dobrej kancelarii frankowej jest stosunkowo łatwa do podważenia w sądzie. Korzyści płynące z wygrania sprawy w sądzie są obecnie nieporównywalnie większe niż zysk z podpisania ugody z PKO BP.

Nie ma sensu podejmowanie decyzji pod wpływem chwili. O wiele korzystniej jest zastanowić się nad tym, czy podpisanie ugody z bankiem PKO BP jest opłacalne dla klienta przede wszystkim pod względem finansowym.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie