Strona główna » Kalkulator ugody PKO BP – jak sprawdzić czy ugoda z bankiem się opłaca?

Kalkulator ugody PKO BP – jak sprawdzić czy ugoda z bankiem się opłaca?

dodał Bankingo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Do kogo skierowane są ugody PKO BP dla frankowiczów?
  • Czy oferta PKO BP jest korzystna?
  • Skąd wiedzieć, kiedy ugoda się opłaca?
  • W jaki sposób działa kalkulator kredytu frankowego?
  • Zysk ze skorzystania z odfrankowienia kredytu PKO BP

Do kogo skierowane są ugody PKO BP dla frankowiczów?

Oferta ta skierowana jest do osób, które:

– przez cały czas spłacają kredyt zaciągnięty na mieszkania we frankach,

– nie złożyły pozwu w sądzie.

– nie skorzystały z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

Czy oferta PKO BP jest korzystna?

Pod względem finansowym, niekoniecznie. Jest to jednak idealna propozycja dla wszystkich odbiorców, którzy chcą szybko zająć się przewalutowaniem  kredytu.

O wiele więcej udaje się jednak zyskać w momencie, gdy złoży się pozew sądowy. Te są korzystne dla frankowiczów w 100 procentach. Najczęściej zapada wyrok o unieważnienie umowy. Rzadziej ma miejsce odfrankowienie.

Podsumowując, atutami skorzystania z oferty PKO BP jest:

– przeliczenie kredytu frankowego na złotówki,

– szybsze załatwienie sprawy,

– brak konieczności brania udziału w procesie sądowym.

Jest to także niekorzystne, ponieważ:

– kredytobiorca ma mniejsze zyski niż bank,

– ma miejsce zawyżony kapitał do spłaty,

– może wystąpić opodatkowanie,

jeśli frankowicz podpisze ugodę, nie może już złożyć sprawy w sądzie.

Jak policzyć, kiedy ugoda z PKO BP się opłaca?

W tym celu można skorzystać z kalkulatora dla frankowiczów. Po wpisaniu w Google „kalkulator Frankowicza” znajdziemy wiele narzędzi, które pozwolą nam policzyć korzyści z unieważnienia kredytu we frankach. Niektóre kalkulatory mają także opcje wyliczenia korzyści ugody na warunkach KNF czyli takiej jaką proponuje bank PKO BP. Taki kalkulator znajdziemy np na stronie https://kalkulatorfrankowicza.pl/

Do wyliczeń niezbędne będą informacje dotyczące tego, jaka jest data wypłaty kredytu oraz czy był on wypłacany w transzach. Niezbędne będzie także podanie tego, jaka kwota kredytu została już wypłacona przez bank oraz jaka była wysokość marży banku z umowy kredytowej. Koniecznie należy także podać to, jaka była liczba rat kredytu oraz to czy kredyt został spłacony wcześniej. 

Dzięki wyliczeniom kalkulatora orientacyjnie będzie można zorientować się, jaka kwota będzie możliwa do uzyskania, jeśli klient zdecyduje się na wstąpienie na drogę sądową.

W jaki sposób działa kalkulator kredytu frankowego?

Dzięki skorzystaniu z tej pomocy klient będzie mógł obliczyć korzyść płynącą z unieważnienia umowy kredytowej z bankiem lub też odfrankowienia. Należy jednak mieć na względzie to, że kalkulator podaje wyłącznie szacunkową wartość roszczenia. Nie są to więc pewne wyliczenia na podstawie analizy umowy kredytowej.

Kluczowe jest zwrócenie uwagi na to, że w związku z zawarciem ugody z bankiem w późniejszym terminie nie można już skorzystać z unieważnienia umowy lub odfrankowienia.

W związku z odfrankowieniem obliczana będzie także nadpłata kredytu frankowego. Na podstawie wyliczeń z kalkulatora można mniej więcej zorientować się w sytuacji. Nie są to jednak pewne kwoty.

Wysokość kwoty otrzymana przez kredytobiorcę jest zależna od wysokości raty spłaty, okresu kredytowania oraz daty zaciągnięcia kredytu. Nadpłata może wynosić kilka do kilkuset tysięcy złotych.

W przypadku unieważnienia umowy frankowej bank musi oddać osobie z kredytem wszystko to, co pobrał w okresie kredytowania. Jest to związane także z tym, że kredytobiorca musi zwrócić całą kwotę kredytu, która została przez niego zaczerpnięta.

Jak przygotować się do negocjacji ugody z PKO BP

Należy mieć na względzie to, że przedstawicielom banku zazwyczaj zależy na osiągnięciu korzyści dla ich przełożonych, a nie klientów. Z tego też względu na spotkanie z pracownikami należy się odpowiednio przygotować. Wiele osób decyduje się na wkroczenie na drogę sądową z tego względu, że bardzo szybko może odzyskać stracone pieniądze. W celu przygotowania się do ewentualnych mediacji należy początkowo dokonać analizę umowy oraz porównać to, jaki zysk można odnieść na drodze sądowej lub ugodzie. Wynik obliczony za pomocą kalkulatora będzie można wykorzystać w trakcie spotkań z przedstawicielami banku.

Zazwyczaj banki działają w taki sposób, by podpisane ugody były korzystne tylko dla nich. Jej warunki zazwyczaj są już nie do podważenia, o czym zapewniają klienci, mający za sobą mediacje z PKO BP oraz innymi bankami.

W związku ze spłatą kredytu we frankach na pewno można mieć pewność odnośnie do wielkich emocji. Nie można jednak podejmować kolejnych decyzji pod wpływem chwili. Idealnym rozwiązaniem będzie wcześniejsze zapoznanie się z wszystkimi opcjami.

Podsumowując, dzięki skorzystaniu z kalkulatora frankowicza można dowiedzieć się tego, ile można uzyskać dzięki wygraniu sprawy z bankiem. Umowa kredytowa przy wsparciu dobrej kancelarii frankowej jest stosunkowo łatwa do podważenia w sądzie. Korzyści płynące z wygrania sprawy w sądzie są obecnie nieporównywalnie większe niż płynące z podpisania ugody z PKO BP

Nie ma sensu podejmowanie decyzji pod wpływem chwili. O wiele korzystniej jest zastanowić się nad tym, czy podpisanie ugody z bankiem PKO BP jest opłacalne dla klienta przede wszystkim pod względem finansowym.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie