Home Wiadomości Jest chętny na zakup Velo Bank

Jest chętny na zakup Velo Bank

dodał Anna Wrona

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) bada możliwość nabycia pakietu mniejszościowego akcji VeloBanku – poinformował prezes VeloBanku, Adam Marciniak, w wywiadzie dla Bloomberga. Oczekuje się, że sprzedaż banku odbędzie się w marcu 2024 roku.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) wcześniej wybrał JP Morgan jako doradcę w procesie sprzedaży VeloBanku. Na przełomie września 2022 roku, BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku. Jego działalność została przeniesiona do Banku BFG, którego właścicielem są zarówno BFG, jak i System Ochrony Banków Komercyjnych (SOBK). SOBK został utworzony przez osiem największych polskich banków komercyjnych i posiada 49% udziałów w Banku BFG SA, podczas gdy BFG kontroluje pozostałe 51%.

W ramach restrukturyzacji, do VeloBanku przeniesione zostały między innymi wszystkie depozyty klientów Getin Noble Banku oraz kredyty w złotych. Z przeniesienia wyłączono jednak kredyty hipoteczne denominowane lub indeksowane do walut obcych.

Planowany zakup akcji VeloBanku przez EBOiR może świadczyć o rosnącym zainteresowaniu inwestycyjnym na polskim rynku bankowym. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w VeloBank przez EBOiR wciąż jest na etapie analizy i nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony EBOiR.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie