Home Edukacja Jaki prawnik najlepszy do unieważnienia kredytu frankowego PKO BP?

Jaki prawnik najlepszy do unieważnienia kredytu frankowego PKO BP?

dodał Andrzej Kozlowski

Bank PKO BP to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, która udzieliła ogromnej ilości kredytów frankowych. Konsumenci, podobnie jak klienci wielu innych banków, do dziś odczuwają skutki umowy frankowej, płacąc co miesiąc wysokie raty bez efektów. Z tego powodu Frankowicze zaczęli coraz liczniej składać pozwy przeciwko bankom, by uratować swoje finanse przed stateczną zgubą. Aby temu zapobiec, banki – w tym PKO BP – zaczęli proponować klientom ugody. Kancelarie od spraw frankowych twierdzą jednak, że kredytobiorcy zamiast iść na taką ugodę, powinni zdecydować się na drogę sądową. Jak więc wybrać najlepszego prawnika frankowego, by wygrać proces z pomocą dobrej kancelarii frankowej?

Dlaczego lepiej odrzucić ugodę z bankiem PKO BP?

Bank PKO BP jako jeden z pierwszych zaczął proponować konsumentom ugody w formie odfrankowienia kredytu. W takiej sytuacji uznaje się, że kredyt od początku powzięty był w złotówkach i oblicza się od nowa jego wartość początkową oraz wysokość rat, które zostały do spłacenia.

Chociaż takie zmiany obniżają nieco wysokość kredytu początkowego, to rata okazuje się większa. Oprocentowanie bowiem jest wysokie w kraju i na dodatek często nieprzewidywalne. Dlatego nawet pomimo kształtowania umowy ugodowej zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego, porozumienie okazuje się nieopłacalne dla Frankowiczów.

Eksperci wskazują też, że ta sytuacja prawdopodobnie za szybko się nie zmieni. Głównie dlatego, że ciągle rośnie WIBOR, czyli średnia z oprocentowań kredytowych największych banków Polski. Wartość ta pobija kolejne rekordy, miażdżąc portfele kredytobiorców.

W dodatku można się spodziewać, że główna stopa procentowa w Polsce także poszybuje w górę. Właśnie te wszystkie czynniki sprawiają, że ugoda z bankiem PKO BP nie będzie korzystna, a nawet może obarczyć Frankowiczów koniecznością spłacania ostatecznie ogromnej kwoty odsetek. Jaka więc może być alternatywa dla ugody z bankiem frankowym?

Co może dać pozew przeciwko PKO BP?

Kierując sprawę do sądu, można zyskać bardzo dużo – przede wszystkim sędziowie najczęściej unieważniają w całości umowy frankowe, cofając wszystkie ich postanowienia. Dzięki temu kredytobiorca odzyskuje cały wyłożony przez siebie kapitał, także odsetki.

Następnie musi oddać bankowi tylko wysokość zaciągniętego niegdyś kredytu, bez obaw o odsetki czy inne koszty. To niezwykle korzystna sytuacja dla Frankowiczów, którzy mogą odzyskać sporą nadpłatę. Unieważnienie umowy frankowej pozwala również na zatrzymanie na własność nieruchomości, która byłą przedmiotem tej umowy. Skąd zaś pewność, że złożenie pozwu przeciwko PKO BP zakończy się sukcesem?

Chociaż nie można w tym przypadku mówić o stuprocentowej pewności odnośnie zwycięstwa Frankowiczów nad bankami, to jednak ponad 90 % kredytobiorców wygrywa z instytucjami finansowymi, zyskując w dość krótkim czasie prawomocny wyrok.

Dzieje się tak dlatego, że sędziowie mają coraz większe doświadczenie w sprawach Frankowiczów i bez problemu wyłapują niedozwolone klauzule umowne, które sprowadzały konsumentów na manowce finansowe. Jednak by wygrać przed sądem, trzeba złożyć prawidłowo sporządzony proces oraz stosowną dokumentację. Jak sobie z tym poradzić?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii frankowej, pozywając bank PKO BP?

Bank PKO BP, będąc jednym z największych graczy w polskiej sferze instytucji finansowych, zabezpieczył swoje interesy dużo lepiej, niż wiele innych banków. Dlatego umowy frankowe podpisane z tym bankiem jest nieco trudniej unieważnić.

Zatem aby wygrać proces przeciwko PKO BP, warto nawiązać współpracę z dobrą kancelarią frankową. Może to być wręcz klucz do zwycięstwa przed sądem, ponieważ procedury te nie zawsze są jasne dla laików.

Jak więc wybrać najlepszą kancelarię od spraw frankowych?

Przede wszystkim prawnicy z takiej firmy muszą doskonale znać się na problemach frankowiczów. Najlepiej, by prowadzili tego typu sprawy jeszcze przed 2019 rokiem, mając na koncie setki sukcesów podpartych dowodami. Ta data natomiast jest kluczowa, ponieważ bliżej końca 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdził, że roszczenia Frankowiczów są zasadne.

Od tego momentu zaczął się największy napływ pozwów przeciwko bankom sądowym. W związku z tym też powstało mnóstwo kancelarii deklarujących znajomość praw Frankowiczów, jednocześnie mając ubogie doświadczenie w tym zakresie.

Poza tym, najlepsze kancelarie frankowe między innymi:

  • zajmują się tylko sprawami Frankowiczów, poświęcając tej problematyce całą swoją uwagę i śledząc wszelkie zmiany na bieżąco,
  • złożone są tylko z adwokatów lub radców prawnych,
  • profesjonalnie doradzają klientom jaką wersję pozwu warto wybrać, by zyskać najwięcej,
  • otwarcie prezentują kredytobiorcom warunki współpracy oraz wysokości wszelkich kosztów pomocy czy dodatkowych opłat, na przykład sądowych,
  • są w stanie udowodnić wygranie wielu spraw, przekazując kredytobiorcom sygnaturę akt do samodzielnej weryfikacji wiarygodności kancelarii.
  • obecnie mają na koncie już ponad 400 wygranych spraw frankowych z bankami

Jak kancelaria frankowa pomaga w procesie sądowym przeciwko PKO BP?

Przede wszystkim profesjonalny prawnik frankowy sporządzi doskonały pozew przeciwko PKO BP, składając żądania najbardziej korzystne dla klienta. To, w połączeniu z bezbłędną argumentacją przed sądem, pozwala w niemal 100 % przypadków na uzyskanie prawomocnego wyroku sądowego, kończącego problemy Frankowiczów.

Kancelaria frankowa walczy w imię kredytobiorców aż do uzyskania satysfakcjonującego wyroku sądowego. Co więcej, wyrok w sprawie Frankowiczów może zapaść nawet w niecałe dwa lata, a często już po półtorej roku – dzięki sprawnym i przemyślanym działaniom prawników frankowych.

Czy faktycznie można wygrać z bankiem w mniej niż 2 lata?

Jako przykład tak szybko rozwiązanych procesów frankowych przeciwko bankowi PKO BP z uzyskaniem prawomocnego wyroku, można wskazać:

  • proces przed sądem w Szczecinie, który prowadzony był przez Kancelarię Adwokacką Adwokat Paweł Borowski (sygn. akt: I C 1227/20 i I ACa 667/21) – całość w dwóch instancjach trwała 18 miesięcy, a umowa frankowa została unieważniona, ponieważ jej warunki nie były negocjowane z klientem i nie został zachowany obowiązek informacyjny wobec kredytobiorcy,
  • proces przed sądem w Warszawie prowadzony przez tę samą kancelarię frankową (sygn. akt XXVIII C 5129/21 i  I ACa 898/21) – całość w dwóch instancjach trwała 24 miesiące, a umowa frankowa została unieważniona z powodu zamieszczenia w niej niedozwolonych klauzul przez bank,
  • proces przed sądem w Warszawie prowadzony przez Kancelarię Adwokacką Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni  (sygn. akt: II C 996/20 i V ACa 568/21) – całość w dwóch instancjach trwała 20 miesięcy, a umowa frankowa została unieważniona, podobnie z powodu zawartych w niej niedozwolonych klauzul.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie