Home Edukacja Jak pobrać wyciąg z konta w PKO BP?

Jak pobrać wyciąg z konta w PKO BP?

dodał Bankingo

Wyciąg z konta w banku PKO BP to ważny dokument, który przedstawia operacje i saldo konta za określony okres czasu. Czy wiesz, że możesz pobrać ten wyciąg w łatwy i wygodny sposób? W tym artykule podpowiemy Ci, jak uzyskać wyciąg z konta w PKO BP krok po kroku. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, poznajmy kilka istotnych informacji na ten temat.

Co to jest wyciąg z konta w PKO BP?

Wyciąg z konta w PKO BP to dokument bankowy, który jest przygotowywany dla posiadacza rachunku. Na wyciągu znajduje się lista wszystkich transakcji dokonanych na koncie w określonym okresie. Dzięki temu możemy śledzić wszystkie przelewy wychodzące i przychodzące, uznania i obciążenia rachunku, a także opłaty i prowizje związane z prowadzeniem konta. Wyciąg z konta jest szczególnie przydatny, gdy potrzebujemy takiego dokumentu do ubiegania się o kredyt na wyciąg z konta.

Jak uzyskać wyciąg z rachunku w PKO BP?

Aby pobrać wyciąg z konta w PKO BP, wykonaj poniższe kroki:

 1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej w PKO BP.
 2. Wybierz konto, z którego chcesz pobrać wyciąg.
 3. Kliknij zakładkę „wyciągi” znajdującą się pod nazwą konta i jego saldem.
 4. Wybierz dokument, który Cię interesuje (za jaki okres czasu) i kliknij na niego.
 5. Wyciąg automatycznie pobierze się i zostanie zapisany w pamięci Twojego urządzenia.

Dłuższy okres niż miesiąc

Jeżeli interesuje Cię wyciąg z konta dla dłuższego okresu niż miesiąc, istnieje inny sposób na jego pobranie. Zamiast przechodzić do zakładki „wyciągi”, pozostań w historii rachunku i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Wybierz daty, od kiedy do kiedy chcesz przygotować zestawienie.
 2. Przewiń stronę w dół i najeżdżaj na pole „Pobierz”.
 3. Kiedy pole się podświetli, wybierz jeden z dostępnych formatów eksportu danych.
 4. Chwilę później wyciąg w wybranym przez Ciebie formacie automatycznie zapisze się na Twoim urządzeniu.

Formaty wyciągu z konta w PKO BP

Wyciąg z konta w PKO Banku Polskim automatycznie pobiera się w formacie PDF, jednak dotyczy to jedynie gotowych zestawień miesięcznych z zakładki „wyciągi”. Jeśli korzystasz z historii rachunku, możesz pobrać wyciąg w aż pięciu różnych formatach. Oto one:

 • HTML
 • CSV
 • PDF
 • XLS
 • XML

Koszt wyciągu z konta w PKO BP

Pobranie historii rachunku w PKO BP jest całkowicie bezpłatne. Nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat za generowanie wyciągów.

Podsumowanie

Wyciąg z konta w PKO BP to ważny dokument, który możemy pobrać bez wizyty w placówce banku i zupełnie za darmo. Dzięki niemu możemy śledzić operacje na naszym koncie, a także wykorzystać go do ubiegania się o kredyt na wyciąg z konta. Pamiętaj, że PKO Bank Polski przechowuje historię klienta z ostatnich 10 lat, więc możemy wygenerować wyciąg za taki okres. Pobieranie wyciągu jest łatwe i intuicyjne, wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i postępować zgodnie z instrukcjami. W razie jakichkolwiek pytań, skonsultuj się z pracownikiem banku, który chętnie udzieli Ci dodatkowych informacji.

Źródła:

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie