Home Wiadomości ING BSK zwiększa rezerwy kapitałowe na dywidendy, przygotowując się do przyszłych wypłat

ING BSK zwiększa rezerwy kapitałowe na dywidendy, przygotowując się do przyszłych wypłat

dodał Bankingo
1 Czytaj

ING BSK, jeden z czołowych banków w Polsce, ogłosił, że z zysku za 2022 rok przeznaczy 513,9 mln zł na kapitał rezerwowy dedykowany wypłacie dywidendy, w tym zaliczek na przyszłą dywidendę. Dodatkowo, kwota 1,2 mld zł zostanie zasilenia ogólnego kapitału rezerwowego. Decyzję podjęto podczas walnego zgromadzenia i poinformowano o niej w oficjalnym komunikacie banku.

Wcześniej zarząd ING BSK rekomendował wstrzymanie wypłaty dywidendy za 2022 rok. W przypadku jednak braku realizacji ewentualnych ryzyk oraz utrzymania dobrej sytuacji kapitałowej, zarząd rozważy możliwość wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2023.

W roku 2022 ING BSK wypłacił dywidendę w wysokości 5,3 zł na akcję, co łącznie przekłada się na kwotę 689,5 mln zł. Decyzja o zwiększeniu rezerw kapitałowych na dywidendy może sygnalizować plany banku dotyczące przyszłych wypłat dla akcjonariuszy oraz dalszego wzmacniania swojej pozycji na rynku finansowym.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie