Home Banki Bezpieczny kredyt 2% już w ofercie Alior Banku? Pracują nad wprowadzeniem nowego produktu

Bezpieczny kredyt 2% już w ofercie Alior Banku? Pracują nad wprowadzeniem nowego produktu

dodał Bankingo

Alior Bank intensywnie pracuje nad wprowadzeniem do swojej oferty „Bezpiecznego kredytu 2%” wraz z kontem mieszkaniowym, mając na uwadze uchwaloną ustawę przez Sejm w połowie kwietnia. Prezes Alior Banku, Grzegorz Olszewski, wyjaśnił, że bank chce mieć gotowy produkt do momentu, kiedy będzie mógł obowiązywać na rynku.

Ustawa wprowadza „bezpieczny kredyt” z dopłatą państwa do rat oraz konto mieszkaniowe z dodatkową premią mieszkaniową z budżetu państwa. Banki, które zdecydują się na udzielanie takich kredytów, muszą zawrzeć umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Olszewski zauważył, że wprowadzenie „Bezpiecznego kredytu 2%” jest istotną szansą biznesową dla banku. Jednocześnie podkreślił, że realizacja projektu będzie zależała od technologicznego przygotowania, a także od formalnej współpracy z partnerami, w tym z BGK.

Nowa ustawa umożliwia również waloryzację dopłat do czynszów w ramach programu Mieszkanie na start, ogranicza cesje umów rezerwacyjnych i deweloperskich oraz zwiększa tegoroczny limit wydatków na budownictwo społeczne i komunalne.

„Bezpieczny kredyt” z okresowo stałą stopą procentową będzie dostępny dla osób do 45. roku życia, udzielany na pierwsze mieszkanie. Kwota kredytu nie będzie mogła przekroczyć 500 tys. zł, a w przypadku prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego z małżonkiem lub posiadania co najmniej jednego dziecka – 600 tys. zł. Wkład własny nie będzie mógł przekraczać 200 tys. zł, natomiast w przypadku jego braku lub niepełnej kwoty, możliwe będzie skorzystanie z gwarancji BGK.

Dopłata do rat będzie przysługiwała przez 10 lat, a kredyt będzie spłacany w formule stałych rat kapitałowych. W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu wyniesie dla kredytobiorcy 2% powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe. Alior Bank, będący częścią Grupy PZU, obsługuje osoby fizyczne i prawne, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie