Home Wiadomości Ile biorą kancelarię za sprawy Frankowe?

Ile biorą kancelarię za sprawy Frankowe?

dodał Bankingo

Kancelarie frankowe odnotowują coraz większe zainteresowanie pozwami za kredyty w CHF po zaprezentowanej w lutym korzystnej dla Frankowiczów opinii Rzecznika Generalnego TSUE w sprawie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Od kilku lat na rynku stosowane są różne modele wynagrodzenia za poprowadzenie sprawy o unieważnienie kredytu. Wysokość honorarium dla prawnika zależy od kilku czynników, przede wszystkim od tego czy mamy do czynienia z renomowaną kancelarią prowadzoną przez adwokatów lub radców prawnych, czy z nastawioną na zysk spółką kapitałową, która wykorzystuje brak regulacji prawnych i na wyrost określa się mianem „kancelarii frankowej”. Oczywiście wynagrodzenie kancelarii jest ważne dla każdego jednak cena nie powinna być głównym czynnikiem decydującym o wyborze. W tym przypadku na 1 miejscu należy postawić doświadczenie oraz potwierdzone sukcesy prawnika w walce z bankami. Jednocześnie należy pamiętać, że najlepsze kancelarie frankowe na rynku maja już po ok 1000 wygranych spraw frankowych na swoim koncie.

Najczęstsze modele wynagrodzenia stosowane przez kancelarie frankowe w 2023 roku

Najczęściej spotykaną formułą płatności wynagrodzenia dla kancelarii za sprawę o unieważnienie kredytu frankowego jest opłata wstępna, płatna za podjęcie się prowadzenia sprawy, oraz premia za sukces, liczona jako procent od korzyści z wyroku, od kwoty kredytu lub od przelewu z banku po wygraniu sprawy. Jest to najbardziej popularny model rozliczeń stosowany przez kancelarie frankowe w 2023 roku.

Warto jednak uważać na oferty z nieco niższą, ale nadal wysoką stawką premii za sukces (10-15%), naliczaną od podwojonej podstawy tj. od zmniejszonego do 0 salda zadłużenia oraz od sumy zwróconych przez bank rat. Taki model rozliczeń może być niekorzystny dla frankowiczów, gdyż suma do zapłaty dla kancelarii może być znacznie wyższa niż w innych modelach.

Dobre kancelarie frankowe na ogół pobierają wyższą opłatę wstępną (maksymalnie 20 tys. zł) oraz niską premię za sukces po wygraniu sprawy, na poziomie 3-5% od korzyści z wyroku lub od kwoty wypłaconego kredytu. Z wieloma kancelariami można wynegocjować rozłożenie na raty płatności honorarium.

Należy jednak uważać na oferty bez opłaty wstępnej lub z symboliczną opłatą wstępną, ale za to z wysoką premią za sukces, sięgającą nawet kilkudziesięciu procent od korzyści z wygranej. Takie modele rozliczeń stosowane są głównie przez społki kapitałowe oraz pseudokancelarie, które nadużywają zaufania frankowiczów.

Wybór kancelarii frankowej w Warszawie

W Warszawie swoje biura mają najlepsze w kraju kancelarie frankowe, które specjalizują się w sprawach frankowych. Jednakże, istnieje także możliwość zaangażowania kancelarii spoza Warszawy do prowadzenia sprawy frankowej. Osoby zamieszkałe w stolicy mogą zatem wybierać spośród licznych ofert kancelarii frankowych, które działają w Warszawie, ale także mają możliwość skorzystania z usług kancelarii z innych miejscowości.

Chociaż cena obsługi prawnej sprawy frankowej jest ważna, to jeszcze większe znaczenie ma doświadczenie kancelarii, które gwarantuje, że sprawa zostanie dobrze poprowadzona od samego początku, aż do końcowych rozliczeń z bankiem po wygraniu sprawy w sądzie. Dlatego warto zwrócić uwagę na renomowane kancelarie frankowe prowadzone przez adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w sporach z bankami.

Odpowiednie rozliczanie z kancelarią frankową

Dobre kancelarie frankowe nie zamieszczają stałych cenników, gdyż wycena kosztów poprowadzenia sprawy jest ustalana indywidualnie po przeanalizowaniu treści umowy i ustaleniu okoliczności związanych z kredytem.Istnieje wiele różnych modeli rozliczeń, a wybór odpowiedniego zależy od preferencji kredytobiorcy.

Jednym z najatrakcyjniejszych dla kredytobiorców sposobem rozliczenia jest uiszczenie opłaty dopiero po zakończeniu postępowania, gdy wyrok będzie korzystny dla frankowicza. Jednakże, należy mieć świadomość, że w zamian za bezkosztowe prowadzenie procesu, finalne opłaty mogą być znacznie wyższe niż standardowe, gdyż kancelarie często naliczają bardzo wysoki procent od korzyści z wygranej sprawy.

Niekorzystnym modelem rozliczenia jest pobieranie stosunkowo niewielkiej opłaty na początku prowadzenia sprawy, a określenie pozostałej kwoty wynagrodzenia jako procent od wygranej kwoty. Taki model może być niekorzystny dla frankowicza, gdyż procent ten może być ustalony na wysokim poziomie, nawet 15%.

Najlepszym wyborem jest zatem znalezienie renomowanej i doświadczonej kancelarii frankowej, która oferuje uczciwe warunki rozliczenia i posiada wysoką skuteczność w prowadzeniu spraw frankowych.

Już wiesz ile biorą kancelarie za sprawy frankowe

Wnioskiem z analizy różnych modeli wynagrodzenia stosowanych przez kancelarie frankowe jest to, że wybór odpowiedniego rozliczenia zależy od indywidualnych preferencji kredytobiorcy. Istnieje wiele różnych form płatności, ale najważniejsze jest znalezienie renomowanej i doświadczonej kancelarii frankowej, która zapewni skuteczną pomoc prawną w sprawie unieważnienia kredytu frankowego.

Warto zwrócić uwagę na renomowane kancelarie, które pobierają odpowiednią opłatę wstępną i niską premię za sukces, oraz oferują możliwość rozłożenia płatności na raty. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować oferty kancelarii i porównać je pod względem kosztów i doświadczenia prawników. W ten sposób można zapewnić sobie skuteczną i uczciwą pomoc prawną w sprawie frankowej.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie