Portal informacyjny o bankowości i finansach - wiadomości, wydarzenia i edukacja dla inwestorów oraz kredytobiorców.
Home Felietony Jak sprawdzić czy kancelaria frankowa jest dobra?

Jak sprawdzić czy kancelaria frankowa jest dobra?

dodał Andrzej Kozlowski

Obsługą spraw frankowych zajmuje się na rynku duże grono kancelarii, firm prawniczych oraz innych podmiotów. Intensywnie wzrastający kurs franka szwajcarskiego sprawia, że jak najszybsza spłata zadłużenia dla wielu osób staje się kwestią priorytetową. Jednym z możliwych rozwiązań tej sytuacji jest doprowadzenie do unieważnienia umowy kredytowej przed sądem. Decydując się na zakwestionowanie uczciwości umowy, przyda się podjęcie współpracy z kancelarią doświadczoną w podobnych sprawach. Niestety najczęściej nie jest to pierwsza z brzegu kancelaria prawna reklamująca się w mediach społecznościowych oferując pomoc Frankowiczom. Wybór dobrej kancelarii frankowej jest niełatwy i powinien być dokonany w sposób przemyślany oraz oparty o sprawdzone informacje. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi w jaki sposób zweryfikować faktyczne doświadczenie kancelarii w sprawach związanych z umorzeniem kredytów we frankach.

Po czym poznać kancelarię doświadczoną w prowadzeniu spraw frankowych?

Weryfikację wiarygodności możesz przeprowadzić zwracając uwagę na kilka podstawowych kwestii takich jak:

  • ilość wygranych spraw frankowych – najlepsze kancelarie oferujące pomoc Frankowiczom chwalą się obecnie ponad 400 wygranymi sprawami z bankami z czego dużą cześć to wyroki prawomocne. Ilość wygranych spraw można często zweryfikować na stronach i blogach firmowych.
  • szczegółowy opis prowadzonych spraw – większość dobrych kancelarii frankowych cechuje transparentna polityka informowania, na ich stronach można znaleźć szczegółowe informacje o przebiegu poszczególnych spraw. Często publikują również sygnatury spraw i skany wyroków.
  • spis nazwisk prawników reprezentujących kancelarię – dobre kancelarie nie zatajają danych dotyczących osób prowadzących postępowania o kredyt we frankach. Pozwala to również zweryfikować doświadczenie zespołu oraz w jakich sprawach się specjalizuje.
  • zasięg prowadzonej działalności –  najlepsze kancelarie frankowe prowadzą sprawy w całej Polsce. Przy wyborze reprezentanta nie trzeba się zatem ograniczać do kancelarii działających na najbliższym terytorium.
  • zajmują się sprawami frankowymi od minimum 6 lat – trend podważania w sądzie umów kredytowych rozpoczął się w 2019 roku, wówczas również na rynku pojawił się wysyp podmiotów oferujących swoją pomoc. Często nie są oni jednak wystarczająco doświadczeni. Pewniejszym rozwiązaniem jest powierzenie swojej sprawy kancelarii, która zajmowała się kredytami we frankach szwajcarskich zanim stało się to modne. Doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych jest szczególnie istotne.
  • brak współpracy z pośrednikami – kancelarie frankowe z ugruntowaną pozycją nie muszą podejmować współpracy z handlowcami, nowi klienci trafiają do nich drogą poleceń lub śledzenia rezultatów dotychczas prowadzonych spraw.
  • specjalizują się tylko w sprawach frankowych – konkretna specjalizacja gwarantuje, że kancelaria ma duże doświadczenie w sprawach frankowych. Również nieustannie się doskonali tylko w obrębie tej jednej specjalizacji.
  • zatrudnia wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych pracowników – zespół składający się z adwokatów i radców prawnych posiadających kilkuletnie doświadczenie jest niezbędny dla skutecznego przebiegu procesu. Daje to również pewność, że naszą sprawą będą zajmowali się specjaliści.
  • mają prawomocne wygrane w sprawach z różnymi bankami – wyroki prawomocne świadczą o definitywnym zakończeniu sprawy pomiędzy bankami, a kredytobiorcami. Wygrane z różnymi bankami są dowodem na doświadczenie kancelarii w prowadzeniu spraw frankowych.
  • nie znajdziesz tej kancelarii w porównywarkach – tego rodzaju strony nie są wiarygodnym źródłem wiedzy o kancelariach. Zawarte na nich informacje często są zmanipulowane na potrzeby handlowe słabszych kancelarii frankowych.

Jak zweryfikować wyroki kancelarii dla Frankowiczów?

Wiele mniej doświadczonych firm i kancelarii stara się pozyskać klientów deklarując nieprawdziwe informacje. Niejednokrotnie przypisują sobie sukcesy swojej konkurencji. Warto zatem poświęcić kilka chwil na zweryfikowanie podawanych informacji. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

  • wpisując sygnaturę sprawy w wyszukiwarce Google – pozwoli to na weryfikację czy nie jest opisywana na stronach kilku kancelarii,
  • sprawdzając datę kiedy firma lub kancelaria oficjalnie zarejestrowała działalność gospodarczą – wystarczy wpisać NIP na stronie https://prod.ceidg.gov.pl/ lub https://www.owg.pl,
  • weryfikując uprawnienia posiadane przez właściciela i wspólników kancelarii – można to sprawdzić na stronie Krajowego Rejestru Adwokatów i Aplikantów Adwokackich lub Krajowej Izby Radców Prawnych,
  • sprawdzając formę prawną podmiotu – „kancelarie prawne” funkcjonujące jako spółki akcyjne, komandytowe lub z o.o. warto poddać wnikliwej weryfikacji przed podpisaniem umowy,
  • ustalić czy kancelaria opłaca reklamy w mediach społecznościowych – takie działania są niezgodne z kodeksem etyki zawodowej kancelarii adwokackich i radców prawnych. Stwarza to przypuszczenia, że nie mamy do czynienia z kancelarią prawną.

Uważaj na podejrzane kancelarie od spraw kredytów we frankach

Wybierając kancelarię, która poprowadzi Twoją sprawę frankową należy być bardzo czujnym i dokładnie weryfikować doświadczenie w sprawach frankowych. Szczególnie uważnym musisz być w kontekście takich kancelarii jak:

  • nie publikujących jawnie wyroków swoich spraw oraz unikających podawania danych osób prowadzących sprawy – może to świadczyć o braku większych sukcesów w sprawach danej kancelarii frankowej,
  • kancelarii nowych, które zarejestrowały działalność w roku 2019 lub później – taka kancelaria najprawdopodobniej zainteresowała się sprawami frankowymi tylko ze względu na potencjalne wysokie dochody.
  • kancelarie chwalące się sądowym zabezpieczeniem roszczeń – najprawdopodobniej taka kancelaria nie posiada jeszcze prawomocnych wyników w sprawach frankowych, nie jest to zatem jeszcze całkowite wygranie sprawy.
  • kancelarie wykupujące reklamy oraz występujące w porównywarkach internetowych – są to działania nieprofesjonalne i niezgodne z kodeksem etyki adwokackiej i radcowskiej.
  • duża ilość pozytywnych opinii w Google wystawionych w podobnym czasie – opinie zamieszczane w Internecie nie zawsze są wiarygodne, szczególnie te anonimowe. Dodanie dużej ilości opinii w krótkim czasie może świadczyć o manipulacji na potrzeby budowania wizerunku firmy.

Co powinno wzbudzić zaniepokojenie?

Mniej renomowane kancelarie bardzo często chcą zdobyć klientów postępując w sposób nieuczciwy. Najczęściej wykorzystują w tym celu takie chwyty jak:

  • przesyłanie w prywatnych wiadomościach informacji o sukcesach innych kancelarii przypisując je sobie – najprawdopodobniej dana kancelaria prawna nie posiada jeszcze własnych sukcesów,
  • chaotyczność w przesyłanych wiadomościach i dokumentacjach dotyczących spraw – brak jednoznacznego dowodu, że mowa o wyrokach właśnie tej kancelarii,
  • podkreślanie wad konkurencyjnych kancelarii – marketing oparty na próbie pogrążenia innych najprawdopodobniej wynika z braku własnych zalet,
  • przedstawianie zabezpieczenia roszczeń jako wygranych spraw – dopiero prawomocny wynik jest całkowitym wygraniem sprawy. Samo zabezpieczenie roszczeń nie jest jeszcze gwarancją.

Gwarancją dobrze poprowadzonej sprawy frankowej jest wybór dobrej, sprawdzonej i renomowanej kancelarii prawnej. Największą wiarygodność wzbudzają kancelarie działające już na rynku od ponad 5 lat i w sposób przejrzysty udostępniające dokumentację swoich wyroków. Nawet jeśli wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi prawnej, rekompensatą będzie pomyślny przebieg procesu w sądzie.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie