Home Wiadomości Gerard Wertheimer, spadkobierca domu mody Chanel to najbogatszy Szwajcar według magazynu Bilanz

Gerard Wertheimer, spadkobierca domu mody Chanel to najbogatszy Szwajcar według magazynu Bilanz

dodał Bankingo

Gerard Wertheimer, spadkobierca domu mody Chanel, stał się najbogatszym rezydentem w Szwajcarii po pandemii, dzięki boomowi na luksusowe towary, który zwiększył jego majątek do nawet 42 miliardów franków szwajcarskich (47,6 miliarda dolarów) w zeszłym roku – donosi magazyn Bilanz. Wertheimer, który kontroluje paryski dom mody, producenta perfum Chanel No. 5, mieszka w Genewie. Rekordowy rok sprzedaży mody, perfum i biżuterii podniósł majątek Wertheimera ponad rodzinę Kamprad, założycieli Ikei, po raz pierwszy w historii – podaje Bilanz w swoim corocznym zestawieniu 300 najbogatszych osób w Szwajcarii.

Według szacunków Bloomberga, wartość netto Wertheimera wynosiła 44,8 miliarda dolarów na dzień 27 czerwca 2023 roku. Niedostępna jeszcze pełna lista Bilanz ujawniła, że ​​zwarta grupa produktów luksusowych, założona przez projektantkę mody Coco Chanel w 1910 roku, osiągnęła w 2022 roku przychód w wysokości 17,2 miliarda dolarów. Inne aktywa Wertheimera to trzy winnice i konie wyścigowe we Francji.

Chanel – Historia i Dziedzictwo

Chanel to jedna z najbardziej ikonicznych marek modowych na świecie. Została założona w 1910 roku przez Coco Chanel, legendarną projektantkę mody. Od samego początku marka Chanel wyróżniała się swoją elegancją, innowacyjnością i wysoką jakością. Coco Chanel zmieniła oblicze mody, wprowadzając nowe koncepcje i stylizacje, które do dziś są inspiracją dla wielu projektantów. Perfumy Chanel stały się również kultowymi produktami, zwłaszcza słynny Chanel No. 5, który do dzisiaj jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zapachów na świecie.

Boom luksusowych towarów po pandemii

Po pandemii światowy rynek luksusowych towarów przeżył prawdziwy boom. Konsumenci, którzy byli ograniczeni w zakupach przez lockdowny i zamknięte sklepy, zaczęli odkładać pieniądze i inwestować w ekskluzywne produkty. To przyczyniło się do znacznego wzrostu sprzedaży mody, perfum i biżuterii. Gerard Wertheimer, będąc właścicielem marki Chanel, znalazł się w centrum tego boomu, co przyczyniło się do znacznego wzrostu jego majątku.

Najbogatszy mieszkaniec Szwajcarii

Dzięki boomowi luksusowych towarów, majątek Gerarda Wertheimera wzrósł do rekordowego poziomu, czyniąc go najbogatszym rezydentem w Szwajcarii. Zdaniem magazynu Bilanz, Wertheimer prześcignął nawet rodzinę Kamprad, założycieli Ikei, którzy przez wiele lat byli uważani za najbogatszą rodzinę w Szwajcarii. To historyczne wydarzenie zostało uwzględnione w corocznym rankingu 300 najbogatszych osób w Szwajcarii, opublikowanym przez Bilanz.

Wertheimer i ich majątek

Gerard Wertheimer i jego rodzina są jednymi z najbogatszych rodzin na świecie. Według Bloomberg Billionaires Index majątek Wertheimerów wynosi około 90 miliardów dolarów. Oprócz marki Chanel, która jest głównym źródłem ich bogactwa, rodzina posiada także inne inwestycje, takie jak akcje, nieruchomości, kredyty i prywatny kapitał. Majątek Wertheimerów jest związany z własnością marki Chanel, która produkuje nie tylko perfumy, ale także luksusowe okulary przeciwsłoneczne, torebki i zegarki.

Gerard Wertheimer, spadkobierca domu mody Chanel, stał się najbogatszym rezydentem w Szwajcarii, dzięki boomowi luksusowych towarów po pandemii. Jego majątek wzrósł do rekordowego poziomu, przekraczając wartość majątku rodziny Kamprad, założycieli Ikei. Wertheimerowie są jedną z najbogatszych rodzin na świecie, a ich majątek wynosi około 90 miliardów dolarów. Marka Chanel jest głównym źródłem ich bogactwa, ale mają także inne inwestycje. To historyczne wydarzenie zostało uwzględnione w corocznym rankingu 300 najbogatszych osób w Szwajcarii, opublikowanym przez Bilanz. Boom luksusowych towarów po pandemii przyczynił się do wzrostu sprzedaży mody, perfum i biżuterii, a Wertheimerowie znaleźli się w centrum tego trendu.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie