Home Wiadomości Fundusz Wsparcia Kredytobiorców: Wiceminister finansów przedstawia wartość umów

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców: Wiceminister finansów przedstawia wartość umów

dodał Bankingo

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców (FWK) to ważne wsparcie dla polskich kredytobiorców. Wiceminister finansów, Piotr Patkowski, poinformował, że wartość umów zawartych w ramach tego funduszu sięgnęła 742 mln zł na dzień 19 marca. Wiceszef resortu finansów udzielił tych informacji, odpowiadając na pytania posłów dotyczące sytuacji polskich kredytobiorców oraz rządowych programów wspierających zaciąganie i obsługę kredytów hipotecznych.

Patkowski zwrócił uwagę na usprawnienia wprowadzone do funkcjonowania FWK, który działa od 2015 roku. Jego zdaniem, to właśnie te zmiany przyczyniły się do zwiększenia liczby kredytobiorców korzystających z programu. Wiceminister przypomniał również, że fundusz został dofinansowany przez rząd kwotą 1,4 mld zł, do której przyczyniły się także banki komercyjne. Łącznie wartość funduszu osiągnęła 2 mld zł.

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to pomoc dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, zobowiązanych do spłaty rat kredytu mieszkaniowego. Z FWK mogą skorzystać kredytobiorcy spełniający określone warunki, takie jak przekroczenie połowy miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego przez płaconą ratę czy status bezrobotnego jednego z kredytobiorców.

Wsparcie z FWK jest przyznawane na podstawie umowy między kredytodawcą a kredytobiorcą, a pomoc polega na przekazywaniu kredytodawcy przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) środków na spłatę kredytu mieszkaniowego. Maksymalnie można otrzymać 2 tys. zł miesięcznie przez 36 miesięcy, co daje łącznie kwotę 72 tys. zł. Część tych środków może zostać umorzona, przy maksymalnej kwocie wsparcia nawet do 22 tys. zł. Aby skorzystać z pomocy, kredytobiorca musi złożyć odpowiedni wniosek do swojego kredytodawcy.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie