Home Wiadomości Europejski Bank Centralny analizuje indywidualne wymogi dla banków

Europejski Bank Centralny analizuje indywidualne wymogi dla banków

dodał Bankingo

Europejski Bank Centralny (ECB) zastanawia się nad wprowadzeniem indywidualnych wymagań dla poszczególnych banków, które pomogłyby w zarządzaniu ryzykiem związanym z posiadaniem dużych kwot nieubezpieczonych depozytów.

Uwaga na ryzyko płynności i finansowania

W opracowanym na potrzeby tego tygodnia spotkania ministrów finansów strefy euro dokumencie pracowniczym, nadzorcy ECB zauważyli, że niedawne upadłości banków wskazują na konieczność zwrócenia „większej uwagi na perspektywę ryzyka płynności i finansowania sektora, gdy polityka monetarna przechodzi do nowego reżimu”.

ECB stwierdził, że aktywnie współpracuje z innymi globalnymi nadzorcami w celu zrozumienia, jakie wnioski można wyciągnąć z turbulencji na rynku bankowym.

ECB może nałożyć dodatkowe wymogi kapitałowe i płynnościowe, jeżeli uzna to za stosowne. Wykorzystałby on wymogi dotyczące płynności do zarządzania ryzykiem płynności.

Wcześniej w piątek włoski dziennik MF poinformował, że ECB rozważa wyższe wymogi dla banków, które mają dużą część depozytów przekraczających próg 100 000 euro ($110 000), powyżej którego depozyty te nie są już ubezpieczone.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie