Home Wiadomości Deutsche Bank zyskuje na wartości, pomimo spadku depozytów

Deutsche Bank zyskuje na wartości, pomimo spadku depozytów

dodał Bankingo

Deutsche Bank ogłosił wzrost zysków i współczynnika kapitałowego, ale jednocześnie doświadczył odpływu depozytów. W pierwszym kwartale 2023 roku bank zaraportował 11. z rzędu kwartał z zyskiem, bijąc prognozy analityków. W wyniku tego kurs akcji banku wzrósł o około 2,3%.

Deutsche Bank odnotował przychody na poziomie 7,7 mld euro, w porównaniu z 7,33 mld euro w analogicznym okresie 2022 roku. Zysk netto wyniósł 1,16 mld euro, przewyższając konsensus analityków na poziomie 864,54 mln euro. Wskaźnik kapitałowy CET 1, będący miarą wypłacalności banku, wzrósł z 12,8% rok temu do 13,6%.

Ostatnie kwartały w sektorze bankowym były zdominowane przez kwestie płynności i odpływów aktywów klientów. Deutsche Bank poinformował, że wartość depozytów spadła w ciągu kwartału do 592 mld euro z 621,5 mld euro na koniec 2022 roku. Bank przypisał spadek zwiększonej konkurencji cenowej oraz zmienności na rynku.

Dyrektor finansowy Deutsche Banku, James von Moltke, powiedział CNBC, że marcowe zawirowania na rynku pozwoliły bankowi udowodnić swoją siłę wobec sceptycznych inwestorów. Bank zdaje się być dobrze przygotowany, aby skorzystać z okazji wynikających z problemów konkurencyjnych instytucji, takich jak Credit Suisse.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2023 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie