Home Wiadomości Deutsche Bank zmierza do redukcji zatrudnienia i zmniejszenia liczby członków zarządu

Deutsche Bank zmierza do redukcji zatrudnienia i zmniejszenia liczby członków zarządu

dodał Anna Wrona

Deutsche Bank, największy niemiecki bank z siedzibą we Frankfurcie, planuje zmniejszyć liczbę członków swojego zarządu z 10 do 9 oraz przeprowadzić redukcję zatrudnienia w sektorach infrastruktury i bankowości prywatnej. Informacje te przekazało źródło zbliżone do banku, podczas rozmowy z agencją Reuters.

Chociaż Deutsche Bank ma przedstawić wyniki za pierwszy kwartał tego roku 27 kwietnia, na razie nie zamierza komentować tych planów. Według źródła, przedstawione środki oszczędnościowe nie wpłyną na plany związane z wiceprezesem zarządu, Karlem von Rohrem. Wtorkowe informacje sugerują, że jego umowa nie zostanie przedłużona po październiku tego roku.

W lutym, dyrektor generalny Deutsche Banku, Christian Sewing, przyznał, że nie wyklucza dalszej redukcji etatów. Bank zakończył fazę transformacji na koniec 2022 roku, co pozwoliło na poprawę wskaźnika kosztów do dochodów. Niemniej jednak Sewing musi nadal dążyć do obniżenia kosztów. W porównaniu z innymi europejskimi bankami, Deutsche Bank wciąż ma wysokie koszty w stosunku do swoich dochodów.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie