Home Wiadomości Deutsche Bank i kredyty frankowe: Co frankowicze powinni wiedzieć o nieoficjalnych propozycjach ugód

Deutsche Bank i kredyty frankowe: Co frankowicze powinni wiedzieć o nieoficjalnych propozycjach ugód

dodał Bankingo

Czasami, nie to co jest jawne, ma największe znaczenie. W kontekście ugód frankowych, jakie proponuje Deutsche Bank swoim klientom, warto zwrócić uwagę na to, co nie jest mówione głośno. Otóż, bank ten przedstawia wybranym kredytobiorcom indywidualne propozycje, często w trakcie procesów sądowych. Informacje na ten temat nie są jednak szeroko udostępniane, a szczegóły warunków umów pozostają nieznane dla ogółu.

Analiza ugód frankowych i orzecznictwa w kontekście Deutsche Banku

Mimo iż Deutsche Bank daje możliwość zawarcia wybranym frankowiczom ugody frankowej, to jednak jego oferta różni się znacząco od propozycji prezentowanych przez inne banki. Warunki, które prezentuje, są często oceniane przez frankowiczów jako nie do przyjęcia. Nie tylko ze względu na brak oficjalnej komunikacji w tej sprawie, ale i konieczność brak możliwości negocjacji z bankiem oraz często przedstawienie propozycji dopiero gdy bank jest na ostatniej prostej do przegranej w sądzie już po wyroku I instancji korzystnym dla Frankowiczów.

Orzecznictwo a umowy kredytowe Deutsche Banku

Przez lata, orzecznictwo dotyczące kredytów we frankach oferowanych przez Deutsche Bank znacząco się zmieniało. Aktualnie prawnicy oraz sędziowie nie mają wątpliwości co do wad tychże umów, nawet mimo tego, że są one postrzegane jako trudniejsze do unieważnienia. Warto tutaj wspomnieć, że dobrze przygotowane kancelarie radcowskie radzą sobie z nimi doskonale, co motywuje frankowiczów do podejmowania decyzji o pozwaniu banku.

Skanery umów jako narzędzie w rękach frankowiczów

Jeżeli jesteś zainteresowany analizą swojej umowy kredytowej, warto skorzystać z narzędzi dostępnych online, takich jak skanerchf.pl. Przy ich pomocy można zidentyfikować ewentualne postanowienia abuzywne, będące niezgodne z prawem, a więc mogące być podstawą do unieważnienia umowy.

Czy warto pozywać Deutsche Bank? Perspektywa frankowicza

Frankowicze stoją przed trudnym wyborem. Z jednej strony, prowadzenie procesu sądowego wiąże się z długim oczekiwaniem na werdykt i brakiem gwarancji na sukces. Z drugiej jednak, istnieją przykłady wygranych spraw, które mogą być inspiracją i dowodem na to, że walka w sądzie może być skuteczna.

Jednym z takich przypadków jest wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z lutego 2023 roku (sygn. akt I ACa 1296/22). Sąd ten oddalił apelację Deutsche Banku, utrzymując wcześniejszy wyrok Sądu Okręgowego, który uznał umowę kredytową za nieważną i dla klientów Kancelarii Adwokackiej Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni zasądził od Pozwanego Banku  kwotę 333.000,00 tys. zł. wraz z odsetkami od lipca 2021 r. do dnia zapłaty, a także kwotę 11 834 zł tytułem kosztów procesu. Ponadto Sąd postanowił obciążyć przegrywający bank kosztami procesu za drugą instancję w kwocie 8 100 zł..

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia pozwu przeciwko Deutsche Bank w sprawie kredytów we frankach

Aby złożyć pozew przeciwko Deutsche Bank w sprawie kredytów we frankach, należy zebrać odpowiednie dokumenty. Według jednego ze źródeł, dokumenty, które należy zebrać przed pójściem do sądu, to m.in.:

  • umowę kredytową,
  • harmonogram spłat,
  • wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający wpłaty rat,
  • korespondencję z bankiem dotyczącą kredytu,
  • dokumenty potwierdzające wysokość kursu waluty, w której został udzielony kredyt,
  • dokumenty potwierdzające wysokość marży banku,
  • dokumenty potwierdzające wysokość prowizji bankowych,
  • dokumenty potwierdzające wysokość opłat za ubezpieczenie kredytu

Warto zauważyć, że lista dokumentów może się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Przed złożeniem pozwu warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach frankowych, który pomoże Ci ocenić, jakie dokumenty są potrzebne w Twoim przypadku

Kluczowe kwestie do przemyślenia

Jeśli jesteś frankowiczem zastanawiającym się nad swoimi możliwościami, pamiętaj, że masz do dyspozycji profesjonalne narzędzia oraz doradztwo prawne. Wygrane sprawy wskazują, że mimo trudności, związanych z procesem sądowym, istnieje szansa na uzyskanie korzystnego werdyktu. Decyzja o wszczęciu takiego procesu powinna być jednak dobrze przemyślana, biorąc pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie