Home Wiadomości Decydujące Kroki UBS: Końcowa Faza Przejmowania Credit Suisse

Decydujące Kroki UBS: Końcowa Faza Przejmowania Credit Suisse

dodał Bankingo

Szacuje się, że do 7 czerwca UBS ustali warunki umowy z rządem Szwajcarii, która pokryje straty wynoszące do 9 miliardów franków szwajcarskich (ok. 9,92 mld USD) wynikające z awaryjnego przejęcia Credit Suisse. Informacje na ten temat zostały udostępnione w regulacyjnym komunikacie, który bank opublikował w ostatni wtorek.

Zasady Gry: Szczegóły Umowy Przejmowania

Według warunków przejęcia, które zostały zaplanowane przez szwajcarskie władze w marcu, UBS zobowiązał się pokryć początkowe 5 miliardów franków potencjalnych strat, podczas gdy rząd zgodził się ponieść do 9 miliardów franków na dodatek.

Komunikat skierowany do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC) informuje, że „UBS Group AG przewiduje, że umowa o ochronie przed stratami zostanie sfinalizowana do 7 czerwca 2023 roku”.

Dodatkowe zabezpieczenie przed stratami przekraczającymi 14 miliardów franków, które nie zostało uwzględnione w Specjalnej Ustawie, wymaga osobnej podstawy prawnej w postaci zatwierdzenia parlamentarnego w ramach zwykłego postępowania legislacyjnego, jak również zobowiązania kredytowego, co potwierdza komunikat SEC.

Złoty Cel: Oficjalne Zakończenie Przejmowania Credit Suisse przez UBS

Porozumienie rządowe jest jedną z ostatnich przeszkód, które UBS musi pokonać, zanim oficjalnie zakończy przejęcie swojego mniejszego rywala. W dokumentach SEC, datowanych na 5 czerwca, ponownie podkreślono, że bank UBS spodziewa się sfinalizowania transakcji w drugim kwartale 2023 roku. W poniedziałek bank ogłosił, że oczekuje sfinalizowania przejęcia już 12 czerwca.

UBS prowadzi także rozmowy z szwajcarskim organem regulacyjnym FINMA na temat wymogów kapitałowych i płynnościowych dla połączonego banku. W odpowiedzi na zapytanie agencji Reuters, FINMA potwierdziła, że wyższe wymagania kapitałowe, które wynikają z zasady „zbyt duże, by upaść”, zostaną w pełni zastosowane do UBS po odpowiednim okresie przejściowym. Planuje się, że wyższe wymagania kapitałowe będą wprowadzane stopniowo od końca 2025 roku i zostaną sfinalizowane na początku 2030 roku.

Mamy coś, co może Ci się spodobać

Bankingo.pl

Bankingo to portal dostarczający najnowsze i najważniejsze wiadomości prawo- ekonomiczne. Nasza misja to dostarczenie najbardziej wartościowych informacji w przystępnej formie jak najszybciej to możliwe.

Kontakt:

redakcja@bankingo.pl

Wybór Redakcji

Ostatnie artykuły

© 2024 Bankingo.pl – Portal prawno-ekonomiczny. Wykonanie